David Morales wybiera nagłośnienie KV2 Audio

0

Nagrodzony Grammy producent i DJ David Morales zdecydował się na nagłośnienie marki KV2 Audio pod koniec ubiegłego roku. W końcu mamy okazję poznać jego rider techniczny na który składają się rozwiązania z serii ES oraz EX, a także opinię na ich temat samego muzyka.

Legenda muzyki house David Morales jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych DJ-ów, producentów i remikserów naszych czasów. Z karierą trwającą ponad 35 lat, Morales był jednym z pierwszych supergwiazdorskich DJ-ów, który aktywnie koncertował na całym świecie. Wyprodukował i remiksował ponad 500 płyt dla multiplatynowych artystów, w tym Mariah Carey, U2, Michael Jackson, Aretha Franklin, Madonna czy Whitney Houston. Wciąż jest na topie i kontynuuje produkcję muzyki oraz grę w zapakowanych klubach na całym świecie. Jego obecny rider określa system KV2 Audio ES jako preferowany system monitoringu, a ponadto ma pełny zestaw KV2 w swoim studio w domu.

Jak wspomniał pod koniec ubiegłego roku:

“Kiedy po raz pierwszy usłyszałem system głośników KV2, byłem pod wielkim wrażeniem. Jakość dźwięku wydobywającego się z głośników była niesamowita. Po ich odsłuchaniu musiałem dotrzeć do KV2 Audio i poprosić o parę do mojego studia. Teraz muszę zmienić mój rider techniczny i poprosić o głośniki KV2 Audio.”

No i jesteśmy w roku 2020! 🙂

Morales od jakiegoś czasu używa systemu KV2 w domu – obecnie ma dwa EX10 i dwa subwoofery EX2.2, które uwielbia – ale nie używał systemu KV2 na koncercie aż do swojego występu w klubie Boogaloo w Zagrzebiu, Chorwacja w tym roku w Walentynki.

Od lewej: KV2 EX10, KV2 EX2.2

Wypróbował pełny system ES, składający się z aktywnego głośnika ES1.0 o wysokiej mocy, ułożonego na parze wysoko wydajnych subwooferów ES1.8 z każdej strony, zasilanych przez dwie jednostki sterujące i wzmacniające EPAK2500R (jedna na stronę).

Od lewej: KV2 ES1.0, KV2 ES1.8

“Te głośniki brzmią zadziwiająco!” zachwycił się, “a ja jestem w dużym pomieszczeniu – to nie jest mały, intymny klub!” Rzeczywiście, Boogaloo jest kultowym klubem w Zagrzebiu od połowy lat 80-tych i z pojemnością 1500 miejsc jest jednym z największych klubów w kraju. W wyniku swoich doświadczeń w Boogaloo, Morales zdecydował, że odtąd ES System z KV2 Audio będzie występował w jego riderze technicznym w roli wyznaczonego systemu monitorowania.

“Uwielbiam przejrzystość i moc systemu ES. Góra ES1.0 umieszczona nad parą subwooferów ES1.8 to zabójczy zestaw monitorujący. ES1.0 zawiera 6-calowy i 12-calowy sterownik zwieńczony 1,75-calowym driverem ciśnieniowym. Nie słyszałem niczego innego, co by brzmiało tak samo dobrze jak KV2s. Jestem takim fanem, mam nawet monitory KV2 EX10 w swoim studio. Przez lata słuchałem wszelkiego rodzaju głośników. Próbowałem wielu monitorów, ale muszę powiedzieć, że KV2 Audio jest klasą samą w sobie.”

– Podsumowuje David Morales

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kv2audio.com
Dystrybutor: https://arcadeaudio.pl

Na koniec mały secik tytułowego artysty, bo wakacje tuż tuż i może jednak będzie szansa, że pobujamy się w większym i bliższym gronie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here