Roland Fantom z najnowszą aktualizacją V2.0

0

Po wprowadzonej w marcu tego roku aktualizacji 1.5 dla nowej serii instrumentów klawiszowych FANTOM przyszła pora na kolejne, jeszcze bardziej znaczące poprawki i uaktualnienia. Wersja 2 przebudowuje silnik samplowania, wprowadza efekty do sekcji głównej i przenosi automatyzację edycji na ekran dotykowy.

Pierwszą i podstawową informacją jest fakt, że aktualizacja dotyczy urządzeń FANTOM 7, 8 i 9 i można ją pobrać całkowicie za darmo ze strony producenta. Jak informuje firma Roland, silnik samplowania został ulepszony, aby umożliwić próbkowanie bezpośrednio do klawiatury z multisamplami, co rozszerza potencjał projektowania dźwięku.

Kolejną zmianą jest dostępność TFX lub Total Effects w sekcji Master jako uzupełnienie do istniejącego kompresora i EQ. TFX ma 90 efektów, które można zastosować do wyjścia głównego, chociaż wiele z nich zostało zaprojektowanych jako indywidualne dźwięki, a nie do pracy na wielowarstwowym wyjściu głównym.

Nowością w wersji 2 jest również możliwość nakładania warstw lub dzielenia źródeł wewnętrznych i zewnętrznych razem, a także ich niezależnej transpozycji. Dostępny jest widok „Microscope”, który umożliwia precyzyjne dostrajanie nut w sekwecerze (można teraz rysować i edytować automatyzację dotykowo). Ciekawym gadżetem jest też możliwość zmiany tła ekranu dotykowego.

Więcej szczegółów
https://www.roland.com/pl/fantom_series

Powiązane publikacje:

Nowy Roland FANTOM już dostępny!

Roland FANTOM z najnowszą aktualizacją 1.50! Co nowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here