Kawai zapowiada nowe przenośne pianina cyfrowe: ES920 i ES520

1

Kawai ES920 i ES520 to nowe pianina cyfrowe ze stajni japońskiego producenta, które wczoraj miały swoją światową premierę. Flagowy ES920 to następca wielokrotnie nagradzanego modelu ES8, a ES520 to zupełnie nowa propozycja. Co będą oferowały te instrumenty?

Seria instrumentów ES od Kawai to przenośne pianina cyfrowe z pełną klawiaturą (88 klawiszy) przeznaczone do wszelakich zastosowań. Doskonale odnajdą się nie tylko w domu ale także na scenie, sali koncertowej czy sali prób. Nowe modele ES920 i ES520 mają kontynuować ich uniwersalne przeznaczenie wprowadzając wiele technologicznych usprawnień oraz nowy design. Na pokładzie znajdziemy kolejną generację świetnych mechanizmów klawiatury Kawai Responsive Hammer i technologie dźwiękowe Harmonic Imaging, które odpowiedzialne są najwyższej jakości próbki brzmień koncertowych fortepianów marki KAWAI. Producent zadbał także o przejrzysty i przyjazny interfejs obsługi użytkownika, aby instrument mógł spełnić oczekiwania każdego pianisty bez względu na umiejętności i poziom zaawansowania.

Oprócz szerokiego wyboru różnorodnych brzmień fortepianów akustycznych, modele ES920 i ES520 zawierają również szereg brzmień pianin elektrycznych, organów, instrumentów smyczkowych i wielu innych brzmień, dzięki czemu instrumenty te obsługują szeroki zakres stylów muzycznych. Jak wspomnieliśmy wyżej, dostęp do nich odbywa się bardzo prosto z poziomu panelu sterowania, który posiada intuicyjny układ przycisków i wysokiej rozdzielczoąci wyświetlacz OLED. Dodatkowo w modelu ES920 znajdziemy 4-pasmowe suwaki EQ, które zapewniają wygodną kontrolę parametrów w czasie rzeczywistym podczas występów na żywo.

Najnowsze modele serii ES wyposażone są w potężne 40-watowe systemy głośników stereo i zawierają technologie przetwarzania i wzmacniania dźwięku opracowane we współpracy z japońskimi specjalistami od dźwięku, firmą Onkyo.

“Ta unikalna kombinacja sprzętowa pozwala tym lekkim i przenośnym instrumentom na dostarczanie dobrze zaokrąglonych basów i wyraźnych wysokich tonów, odtwarzając dźwięki fortepianu Shigeru Kawai z wyjątkową klarownością i bogactwem tonalnym.” – zapewnia producent.

Na pokładzie obu pianin znajdziemy oczywiście łączność Bluetooth MIDI i Bluetooth Audio, dzięki czemu aplikacje, takie jak np. dedykowana PianoRemote firmy Kawai, a także szeroka gama aplikacji do nauki, mogą być odtwarzane bezprzewodowo lub przesyłane strumieniowo ze smartfona lub tabletu do odtwarzania przez wbudowany system audio pianina bez żadnych dodatkowych kabli. Oczywiście instrument jest wyposażony także we wszystkie niezbędna wejścia i wyjścia, czyli łączność przewodową: standardowe terminale MIDI, USB, Line In i Line Out, które z pewnością znajdą zastosowanie na scenie czy w studiu.

Nowe modele serii ES to także nowy wygląd zewnętrzny, z płaską powierzchnią panelu uzupełnioną gładkimi, zaokrąglonymi krawędziami. Solidna obudowa instrumentów jest jednocześnie stosunkowo lekka lekka: ES920 waży 17 kg (prawie 6 kilogramów lżejszy niż jego poprzednik), a ES520 tylko 14,5 kg.

Do obu instrumentów producent oferuje także opcjonalne i bardzo eleganckie statywy (HM-5), które tworzą wspólną całość z instrumentami, które z kolei połączone są z potrójną sekcją pedałów ekspresji, jak przy klasycznym instrumencie akustycznym (F-302 triple pedal bar). Zarówno instrumenty jak i dedykowane statywy dostępne są w wersji białej i czarnej.

Póki co nie znamy jeszcze terminu dostępności i cen nowych pianin w Europie. Za oceanem będą one kosztować odpowiednio 2.499 USD za ES920 i 1.699 USD za ES520.

Główne funkcje Kawai ES920:

 • Responsive Hammer III keyboard action with grade-weighted keys, counterweights, triple-sensor system, let-off simulation
 • Harmonic Imaging XL sound technology with 88-key stereo sampling
 • 38 authentic sounds, including acoustic pianos, electric pianos, organs, strings, bass etc.
 • Motherboard and amplification developed in partnership with Onkyo, 40W speaker system
 • Bluetooth MIDI and Audio functionality with aptX support for wireless communication and audio playback
 • Standard MIDI, USB to Host/Device, Audio In/Out connectivity
 • WAV/MP3 audio file record and playback via USB memory
 • Support for latest PianoRemote control app for iOS/Android*
 • Integrated Rhythm Section function with 100 backing accompaniment styles
 • Intuitive control panel layout with 4-band EQ faders and high quality OLED display
 • Stylish rounded case design and lightweight chassis weighing 17 kg
 • Modern HM-5 designer stand and F-302 triple pedal bar, support for GFP-3 triple pedal unit

Główne funkcje Kawai ES520:

 • Responsive Hammer Compact II keyboard action with grade-weighted keys and triple-sensor system
 • Progressive Harmonic Imaging sound technology with 88-key stereo sampling
 • 34 authentic sounds, including acoustic pianos, electric pianos, organs, strings, bass etc.
 • Motherboard and amplification developed in partnership with Onkyo, 40W speaker system
 • Bluetooth MIDI and Audio functionality with aptX support for wireless communication and audio playback
 • Standard MIDI, USB to Host/Device, Audio In/Out connectivity
 • Support for latest PianoRemote control app for iOS/Android*
 • Intuitive control panel layout with high quality OLED display
 • Stylish rounded case design and lightweight chassis weighing 14.5 kg
 • Modern HM-5 designer stand and F-302 triple pedal bar, support for GFP-3 triple pedal unit

Więcej szczegółów
Producent: https://kawaius.com
Dystrybutor: https://www.facebook.com/Silesia.Music.Center

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here