Kawai zapowiada nowe hybrydowe modele Novus NV10S i NV5S

1

NV10S i NV5S to najnowsze instrumenty hybrydowe serii Novus od Kawai, będące kontynuacją wielokrotnie nagradzanych NV10 i NV5. Poza topową klawiaturą fortepianową Millennium III, w odświeżonych modelach znajdziemy m.in. ulepszony system głośników i silnik brzmieniowy odpowiedzialny za przetwarzanie próbek brzmieniowych flagowego fortepianu koncertowego Shigeru Kawai SK-EX.

Jak zapewnie producent, wielokanałowy silnik brzmieniowy SK-EX Rendering zawiera ulepszone próbki fortepianów akustycznych, z nowymi parametrami Virtual Technician, aby precyzyjnie kontrolować atak, zwolnienie i podtrzymanie charakterystyki każdego dźwięku fortepianu. Zaktualizowane NV10S i NV5S zachowują wysoką wierność przetwarzania dźwięku i potężne wzmocnienie oryginalnych fortepianów.

Ulepszono także systemy głośników instrumentów. NV10S korzysta z większego głośnika basowego i zoptymalizowanego umieszczenia głośników skierowanych do góry, co skutkuje cieplejszym, bardziej okrągłym dźwiękiem.Przetworniki głośnikowe płyty rezonansowej TwinDrive w NV5S zostały również zmodernizowane, poszerzając zakres odtwarzalnych wysokich częstotliwości, aby uzyskać jeszcze bardziej akustyczny dźwięk i wrażenia odsłuchowe zarówno dla pianisty, jak i dla publiczności.

Podobnie jak w przypadku ich poprzedników, NV10S i NV5S zawierają kolorowy, 5-calowy ekran dotykowy dyskretnie osadzony w lewym bloku, jednak jest on jeszcze doskonalszy i posiada zaktualizowane oprogramowanie i interfejs użytkownika zbudowany na bazie ekranów dotykowych najnowszych pianin cyfrowych CA99 i CA79.

Najnowsze modele serii zachowują wygodną funkcjonalność Bluetooth MIDI i Bluetooth Audio oryginalnych instrumentów, z dodatkową obsługą zaawansowanego algorytmu aptX zapewniającego wysoką jakość dźwięku do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego przez doskonałe systemy wzmacniaczy i głośników fortepianów z minimalnym opóźnieniem.

Wreszcie, podobnie jak w przypadku wszystkich nowych instrumentów Kawai, NV10S i NV5S w pełni obsługują najnowsze aplikacje PianoRemote i PiaBookPlayer na iOS i kompatybilne urządzenia z Androidem, zapewniając łatwy sposób do bezprzewodowego sterowania instrumentami ze smartfona.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.kawai-global.com
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

1 KOMENTARZ

  1. […] NV10S i NV5S to najnowsze instrumenty hybrydowe serii Novus od Kawai, będące kontynuacją wielokrotnie nagradzanych NV10 i NV5. Poza topową klawiaturą fortepianową Millennium III, w odświeżonych modelach znajdziemy m.in. ulepszony system głośników i silnik brzmieniowy odpowiedzialny za przetwarzanie próbek brzmieniowych flagowego fortepianu koncertowego Shigeru Kawai SK-EX. Szerzej opisaliśmy je TUTAJ. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj