Dynatone Art Collection: pianina cyfrowe, obok których nie przejdziesz obojętnie!

357
Dynatone-Art-Collection-DPR-5160-DPR-4160

Firma Dynatone wprowadza do oferty nowe pianina cyfrowe serii Art Collection. Są to modele DPR-4160 i DPR-5160. Firma ewidentnie postawiła na niesamowitą stylistykę instrumentów co już zostało zauważone i docenione przed jury PinUp Design Awards. Wygląd to jednak nie wszystko…

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze egzemplarze nowych pianin w Polsce, co ma nastąpić już niebawem jak zapowiada firma FX Music Group, dystrybutor marki Dynatone w Polsce. 

Do tej pory mieliśmy okazję przetestować dwa instrumenty koreańskiego producenta: Dynatone DPS-95 [CZYTAJ TUTAJ] oraz Dynatone SLP-175 [CZYTJ TUTAJ], które prezentujące dość klasyczny wygląd oferowały bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Więcej naszych publikacji na temat pianin Dynatone znajdziecie TUTAJ.

Co zatem mają do zaoferowania nowe modele Dynatone DPR-4160 i Dynatone DPR-5160

Dynatone-5160
Pianina cyfrowe Dynatone 5160 Art Collection

Poza niezwykle interesującym designem i wieloma opcjami wykończenia, który póki co możemy podziwiać jedynie na zdjęciach, nowe pianina cyfrowe oferują szereg cech i funkcji, które powinny zadowolić wielu pianistów i to nie tylko początkujących ale także zaawansowanych.

Pianino-cyfrowe-Dynatone-5160

Na początek rozmiary, warty zauważenia jest fakt, że instrumenty zaprojektowano tak aby wszystkie odległości i wymiary zostały zachowane w takich rozmiarach i proporcjach jak przy fortepianach koncertowych. Ma to niebagatelny wpływ na komfort gry i łatwe przesiadanie się na inne instrumenty jak np właśnie fortepian.

Dynatone-5160-LCD-Display

Kolejna ważna cecha to panel kontrolny z wyświetlaczem LCD. Umieszczony standardowo po lewej stronie zdaje się być identyczny jak w testowanym przez nas modelu DPS-95. Dobrze przemyślany i intuicyjny z wyświetlaczem dający czytelny wgląd we wszystkie informacje.

Dynatone-5160-DSP Processing

Producent zwraca także uwagę na procesor dźwięku, którego zadaniem jest zaawansowane przetwarzanie, zapewniające nam wysokiej jakości próbki audio w tym oczywiście fortepianu.

Dynatone-5160-Piano-Acoustic-Setting

Daje to możliwość kontroli zaawansowanych ustawień brzmienia, znanych nam już także właśnie z modelu DPS-95takich jak rezonans strun, głośność pracy młoteczków, które w akustycznym pianinie uderzają w struny, czy rezonans i długość wybrzmienie pedału Sustain.

Dynatone DPR-5160-Smart-Piano-Bluetooth

Do tego zaawansowany system audio z głośnikami umieszczonymi także frontalnie dla bardziej realnych odczuć brzmieniowych, najnowszy system klawiatury RHA-3 oraz oczywiście łączność Bluetooth (w modelu DPR-5160) i idące zatym funkcje SMART PIANO.

Pozostaje więc nam czekać na dostępność oraz ceny! Więcej szczegółów wkrótce… 😉

Więcej szczegółów
Producent: https://www.dynatone.co.kr
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl