Nowe modele gitar Ortega Performer Series

207
Ortega-RCE238SN-BKT-Performer-Series

Niedawno prezentowaliśmy wam nowe gitary firmy Ortega z serii Traditional, tym razem przedstawiamy wam najnowsze modele z serii Performer.

Seria gitar klasycznych Ortega Performer łączy tradycyjną hiszpańską konstrukcję z nowoczesnymi wykończeniami, bazując na cechach modeli z serii Family Pro. W tym roku ukazały się dwa nowe instrumenty z serii Performer, oparte na konstrukcji RCE238SN-FT z pięknym, czarnym topem w wykończeniu na wysoki połysk.

Ortega RE238SN-BKT

Ortega RE238SN-BKT
Ortega RE238SN-BKT

Pierwszy z nich, czyli Ortega RE238SN-BKT, ma pełne pudło rezonansowe i typową dla gitar klasycznych główkę z wyciętymi szczelinami i klasycznymi stroikami. Mahoniowe boczki i spód wieńczy płyta wierzchnia z litego świerku Sitka pochodzącego z Alaski. Szyjka wykonana jest również z mahoniu, a podstrunnica i mostek z indyjskiego drewna Laurel.


Ortega RCE238SN-BKT

Ortega-RCE238SN-BKT
Ortega RCE238SN-BKT

Drugi, bardziej nowocześnie wyglądający Ortega RCE238SN-BKT, ma podobną specyfikację, ale charakteryzuje się wycięciem w korpusie, ułatwiającym dostęp do najwyższych pozycji na gryfie, a także główką przypominającą gitary elektryczne, z 6 blokowanymi stroikami ułożonymi w jednej linii.

Oba nowe modele Ortega Performer wyposażone są w elektronikę Ortega MagusGO, przy czym model RCE238SN-BKT ma dodatkowo wbudowany tuner.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution