The Cassino z nowym singlem “Delta”

0

Zespół The Cassino wbiegł właśnie na ostatnią prostą przed wydaniem debiutanckiej płyty. Singiel “Delta” zapowiada pierwszy album długogrający trójmiejskiej grupy, który ukaże się w 2021 r. nakładem wytwórni FONOBO Label.

The Cassino wydali dotąd trzy EPki. Ostatnia z nich, czyli “Glass and Styrofoam“, ukazała się we wrześniu 2020 r. dzięki wytwórni FONOBO Label, z którą zespół związał się po wydaniu dwóch minialbumów – “The Cassino” oraz “Zimy”. Najnowszy utwór trójmiejskiej grupy pt. “Delta” jest zapowiedzią jej pierwszej płyty, która ukaże się w 2021 r. nakładem wytwórni FONOBO Label.

Słowo “delta” występuje tutaj jako ujście rzeki. Miejsce docelowe, ostateczność, do której zmierzamy. Jest metaforą końca małego etapu i jednocześnie początku większego. Porównywanie życia do rzeki wydaje mi się niezwykle prawdziwe, bardzo je lubię

– opowiada o nowym utworze Hubert Wiśniewski, lider The Cassino

The Cassino powstało w 2013 roku w Braniewie jako zespół trzech kumpli – Huberta Wiśniewskiego, Michała Badeckiego i Piotra Dawidka. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego wzięli swoją nazwę. W 2016 roku pojawili się w 11. edycji programu Must Be The Music. Wzięli również udział w konkursie Start NaGranie i wystąpili na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W 2019 r. zaznaczyli swoją obecność na trasie Męskiego Grania.

Muzykę zespołu ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się z bluesem i funkiem. Słychać w niej również inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo wielu inspiracji zespół zachowuje indywidualny charakter twórczości. Stawia na emocje i szczerość.

Słuchaj singla “Delta” na platformach streamingowych:

Sprawdzaj co słychać u The Cassino:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj