Apogee Duet 3 – najnowsza odsłona kieszonkowego interfejsu

1
Apogee-Duet-3

Trzecia generacja popularnego interfejsu audio Apogee Duet oprócz odświeżonego designu wnosi także łączność USB-C, a przede wszystkim wbudowany procesor DSP do przetwarzania efektów w czasie rzeczywistym.

Apogee Duet 3 to przenośny interfejs audio dla komputerów Mac i PC z dwoma kanałami wejściowymi i czterema kanałami wyjściowymi. Dołączony kabel rozdzielający zapewnia dostęp do dwóch wejść mikrofonowych/liniowych XLR z zasilaniem fantomowym, dwóch wejść instrumentalnych 1/4” oraz dwóch wyjść liniowych 1/4″ na monitory. Wyjście słuchawkowe z przodu jest teraz w rozmiarze 1/8” ze względu na cieńszą obudowę.

Obudowa wykonana jest z aluminium z górną warstwą wykonaną z odpornego na zarysowania szkła. Na jego powierzchni widzimy dwa mierniki poziomu LED oraz duże pokrętło, które kontroluje głośność odsłuchu lub wzmocnienie sygnału wejściowego. Dwa złącza USB-C pozwalają na podłączenie interfejsu do komputera lub urządzenia mobilnego i w razie potrzeby osobne doprowadzenie zasilania, niezależnie od „gospodarza“.

Najważniejszą chyba zmianą w Duet 3 jest jednak dodanie wbudowanego procesora DSP Symphony Desktop, znanego wcześniej z większych modeli interfejsów Apogee. Pozwala on na użycie wtyczki Symphony ECS Channel Strip korzystającej bezpośrednio z zasobów interfejsu, dzięki czemu nie obciąża mocy obliczeniowej komputera podczas nagrywania, dzięki czemu przetwarzany sygnał nie będzie podlegał znacznej latencji. Co prawda Symphony ECS Channel Strip nie jest dołączony do urządzenia, ale nabywcy Duet 3 otrzymają 50% rabat na jego zakup.

Producent zapowiedział również wypuszczenie specjalnej stacji dokującej Apogee Duet Dock, która ułatwiać ma korzystanie z Duet 3 poprzez jego stabilne ustawienie pod wygodnym kątem na powierzchni biurka, a także dodanie odpowiednich złącz XLR, TRS i USB, dzięki czemu nie trzeba będzie korzystać z zewnętrznego kabla rozdzielającego.

Więcej szczegółów
Producent: https://apogeedigital.com
Dystrybutor: http://www.mbspro.com.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj