Na zakończenie roku zestawienie produktów PRS Guitars

0

Może trudno w to uwierzyć ale rok 2017 zbliża się ku końcowi. Firma PRS Guitars raczyła nas w mijającym roku niesamowitymi produktami – od gitar, przez wzmacniacze, od sygnatur, po instrumenty dostępne szerokiemu gronu odbiorców. Oto najciekawsze produkty marki PRS Guitars roku 2017!

Zaczynamy oczywiście od gitar, bo tych było najwięcej. Różniły się niemal wszystkim czym mogły się różnić. Wykończenie, przeznaczenie dla różnych gatunków muzycznych i oczywiście ceną. Tych jednak nie będziemy wyszczególniać. Pozostawmy to w sferze niedopowiedzenia.

PRS SE

Rok 2017 to odświeżenie serii SE. Firma wprowadziła nowe logo oraz nowy zestaw pickupów wzorowany na podstawowych przetwornikach 85/15, model 85/15 “S.”
Wszystkie modele z serii SE charakteryzują się przede wszystkim nieodbiegającym od droższych instrumentów wykonaniem, nieskazitelnym i wyjątkowym brzmieniem oraz strojeniem.

Więcej info w artykule: PRS Guitars i prezentacja SE Custom 22 Semi-hollow oraz SE 245 Standard

PRS S2

Limitowane gitary S2, to wyjątkowe instrumenty. Przez cały rok firma raczyła nas kolejnymi modelami takimi jak S2 Vela Satin LTD czy chociażby S2 Vela Semi-Hollow.
Instrumenty wykonane były z odzyskiwanego brazylijskiego drewna, co odbiło się szerokim echem w świecie gitarzystów. Ekologia i lutnictwo stanęły na równi w produkcji gitar PRS S2.

PRS S2 VR Vela

Łącząc siły z jednym z najwspanialszych gitarzystów ostatnich dekad, Vernonem Reid’em, firma PRS stworzyła instrument niedość, że piękny to jeszcze wyjątkowy pod względem brzmieniowym. Wykorzystano mostek Floyd-Rose oraz niesamowitą grafikę Vernona.

Więcej info w artykule: Gitara PRS S2 VR Vela sygnowana nazwiskiem Vernona Reida

PRS Core

Kolejny zmiany przyniosły modele z serii Core. Nie zabrakło sygnatur takich jak Santana Retro, czy Tremonti. Jednak najszerszym echem odbiły się gitary sygnowane nazwiskiem McCarty’ego i oczywiście model 509, który zastąpił gitarę o kodzie 513.
Piękne wykończenia i grywalność, to wspólna cecha wszystkich PRS, jednak Core były i nadal są wyjątkowe. Tak po prostu jest i tyle!

PRS Gen III Tremolo

To właśnie w mijającym, 2017 roku mieliśmy okazję poznać najnowsze dziecko technologiczne PRS Guitars. Mostek Gen III Tremolo okazał się strzałem w dziesiątkę pokazując, że nawet takie drobiazgi (według niektórych gitarzystów) mają ogromne znaczenie.

PRS Private Stock

O gitarach PRS można by znowu pisać elaboraty, ale mija się to z celem. Wystarczy napisać “oh, ah…” i wszystko staje się jasne. Tak właśnie było z głównym przedstawicielem PRS Private Stock – gitarą Super Eagle II John Mayer.
Jej premiera rzuciła zupełnie nowe, cieplejsze światło na drogi segment gitar customowych. Oby w 2018 roku – w co mocno wierzymy – miały miejsce kolejne premiery z rodziny Private Stock.

Więcej info w artykule: Kolejna odsłona PRS Super Eagle II John Mayer

Wzmacniacze PRS Sonzera i J-Mod 100

Znowu John Mayer i PRS. Co mogło wyjść z takiego połączenia? Oczywiście mowa o wzmacniaczach J-Mod 100. Wyjątkowa edycja wzmacniaczy o charakternym, choć nienachalnym brzmieniu.
Kolejną premierą była słynna już Sonzera. Wzmacniacz oferowany w wersjach Combo 20W, Combo 50W, Head 50W. Wyjątkowe brzmienie i design, to tylko część z tego, co poruszyło fanów marki. W Polsce czekać musieliśmy na Sonzerę kilka miesięcy ale opłacało się. Jest i mam nadzieję, że pozostanie z nami jeszcze długie lata.

Więcej info w artykule: PRS SONZERA niebawem dostępne w Polsce!

Więcej info:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl
Publikacje dot. PRS Guitars: www.uptone.pl/prs-guitars

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj