Kolejna odsłona PRS Super Eagle II John Mayer

0

O gitarach PRS można by znowu pisać elaboraty, ale mija się to z celem. Wystarczy napisać “oh, ah…” i wszystko staje się jasne. Spróbujmy jednak choć w kilku słowach. Zatem krótko o PRS Super Eagle II John Mayer.

Jak zwykle PRS nie zaskakuje. Przyzwyczailiśmy się już do najwyższej jakości instrumentów tej marki. Teraz jednak, firma zaprezentowała kolejną odsłonę głośnego modelu sygnowanego nazwiskiem Johna Mayer’sa.

Instrument wykonano z najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Top wykonano z klonu wzorzystego tak świetnie nadającego się do budowy instrumentów. Nie można mu oczywiście odebrać walorów estetycznych, dzięki czemu gitara prezentuje się nad wyraz pięknie. Boki instrumentu wykonano z mahoniu, a podstrunnicę z “African Blackwood” – nie znalazłem tłumaczenia w bazie gatunków drewna. Sądzę jednak, że jest to odmiana czarnego palisandru dostępnego na terenie kontynentu afrykańskiego.

Jeśli zaś chodzi o parametry hardwere’owe to w instrumencie zastosowano mostek Private Stock Gen III Tremolo, który mieliśmy okazję już opisywać na łamach naszego portalu w artykule PRS 509 z nowym mostem GEN III Tremolo.
Na główne znajdziemy natomiast osprzęt Tweaked Phase III Locking Tuners z czarnymi kluczami.

Za elektronikę odpowiadają pickupy 58/15 JM Treble (gryf), Narrowfield JM (middle) i 58/15 JM Bass (mostek). Trzeba przyznać, że dzięki nim, instrument brzmi absolutnie wyśmienicie. Nie spodziewaliśmy się jednak niczego innego… W końcu to najwyższa półka instrumentów PRS Guitars.

Więcej info znajdziecie na stronie producenta www.prsguitars.com
A całą gamę produktów możecie przestudiować na stronie polskiego dystrybutora www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here