Limitowana edycja PRS SE P20E Parlor Acoustic w kolorze Antique White

0

Gitary akustyczne PRS SE z “kanapowej” serii P20E Parlor Acoustic oferowane były pod koniec zeszłego roku w limitowanej edycji Powder Blue. Teraz producent proponuje kolejny niestandardowy kolor Antique White, którym opatrzonych zostanie 3500 egzemplarzy tego modelu.

Rynkowa premiera gitar PRS SE P20E Parlor Acoustic miała miejsce nie tak dawno temu, bo w pierwszej połowie 2020 roku, ale ich wdzięczne kształty i charakterystyczne brzmienie zyskały sobie wielu wielbicieli.

Pudło rezonansowe typu parlor ma znacznie mniejsze rozmiary niż standardowe akustyki o popularnym kształcie dreadnought czy jumbo, dzięki czemu są to instrumenty przystępniejsze dla osób o drobniejszej budowie, w tym dzieci, wygodniejsze podczas podróży czy choćby do trzymania na podorędziu w domowych pieleszach.

Stosunkowo nieduża objętość pudła wpływa też oczywiście na brzmienie, które pozbawione jest głębokiego dołu, a skupione mocno wokół środkowych i wysokich częstotliwości – co wcale nie musi być wadą, a często wręcz okazuje się zaletą np. idealnie wpasowując się w miks pomiędzy inne instrumenty.

PRS SE P20E Parlor Acoustic to tak samo dobry wybór na pierwszą gitarę do nauki i domowych ćwiczeń, wiernego towarzysza podróży i podporę ulicznych występów, czy nawet narzędzie pracy w studiu i na scenie oferujące nieco inny koloryt niż większość typowych gitar akustycznych. 

Oprócz katalogowych kolorów Black Top, Charcoal i Vintage Mahogany (przypominamy, że SE P20 i P20E wykonane są z drewna mahoniowego), w tym roku elektroakustyczny model P20E, wyposażony w przetwornik Fishman GT1, będzie dostępny w limitowanej edycji 3500 egzemplarzy na całym świecie w kolorze Antique White.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj