Eventide MicroPitch Delay doda przestrzeni każdemu instrumentowi!

2

Inżynierowie z Eventide zapakowali algorytmy znane ze słynnych rackowych Harmonizerów H910, H949 i H3000 do obudowy typu stompbox, aby zaoferować gitarzystom, basistom czy klawiszowcom jeszcze bardziej poręczne, przenośne narzędzie do kreatywnej zabawy brzmieniem!

Eventide MicroPitch Delay oferuje dwa osobno regulowane tory odstrojenia wysokości dźwięku (pitch shift) oraz opóźnienia go w czasie (delay), a do tego efekty modulacyjne, w tym dwa filtry obwiedni (positive envelope, negative envelope). Za ich pomocą stworzyć można różne kombinacje efektów, od klasycznego “slapback echo”, przez stereofoniczne poszerzenie brzmienia rodem z lat 80 i 90, po impresjonistyczne rozmycie lub precyzyjne, rytmiczne odbicia.

Regulacja parametrów odbywa się za pomocą 6 fizycznych gałek, z których każda posiada podwójną funkcję, a w pamięci urządzenia zapisać można 5 różnych ustawień. Natomiast jeśli korzystamy z systemu MIDI, możemy zapisać i przywoływać aż 127 presetów! Presety te można edytować zarówno za pomocą panelu urządzenia, zewnętrznego sterownika MIDI, jak i darmowej aplikacji Eventide Device Manager na Windows i MacOS (po podłączeniu efektu do komputera przez złącze USB).

Zarówno wejście jak i wyjście z efektu może działać w trybie mono lub stereo (i to zupełnie niezależnie: np. wejście mono z wyjściem stereo lub odwrotnie), a wybór czułości wejściowej pozwala dostosować Eventide MicroPitch Delay do sygnału liniowego lub instrumentalnego.

Oznacza to, że urządzenie można stosować z gitarami elektrycznymi, akustycznymi czy basowymi, jak również z wszelkiego rodzaju instrumentami klawiszowymi, syntezatorami, sekwencerami, a nawet jako insert w kanale dowolnego miksera czy aplikacji DAW (za pośrednictwem odpowiednich złącz interfejsu audio) – możliwości są nieograniczone!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.eventideaudio.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj