PRS P20 & P20E: Pierwsze akustyki typu parlor w stajni PRS Guitars!

1106
prs-se-p20

Piękną niespodziankę przygotowała firma PRS Guitars. Do oferty właśnie trafiają nowe i piękne gitary serii SE Acoustics typu parlor. Poznajcie modele PRS P20 oraz P20E!

“Mały rozmiar, potężne brzmienie.” Tak zapowiada swoje najnowsze dzieci marka PRS Guitars. Do tego warto dodać, że będą one z pewnością przystępne cenowo, do czego przyzwyczaiła nas seria SE zarówno wśród modeli akustycznych jak i elektrycznych.

Najnowszy model PRS SE P20 będzie dostępny w trzech, robiących wrażenie wykończeniach: Black Top, Charcoal i Vintage Mahogany. Do tego dochodzi wersja z elektroniką Fishman GT1, który oznaczony jest symbolem PRS SE P20E.

Gitary charakteryzują się pudłami Tonare wykonanymi z mahoniu, a co warto podkreślić, płyta główne jest z litego drewna. Szyjka o profilu Wide Fat to także mahoń, a mostek zrobiono z hebanu. Na podstrunnicę nabito 20 progów, gdzie oczywiście nie mogło zabraknąć słynnych znaczników, czyli sylwetek ptaków w różnych fazach lotu. W gitarach znajdziemy także kościane siodełka oraz klucze w stylu vintage z główkami Butterbean.

Co warte podkreślenia, to podobnie jak w całej serii SE Acoustics, tak i tu zastosowano hybrydowe ożebrowanie PRS hybrid „X”/Classical opatentowane przez PRS-a. To mieszanka typowego ożebrowania krzyżowego i wachlarzowego, które sprawia, że gitara lepiej wybrzmiewa i ma bardziej przestrzenny charakter. W połączeniu z niedużymi rozmiarami pudła pozwala to uzyskać ciepłe i organiczne brzmienie. Fabrycznie założone są w nich struny 12-53.

Jak wspomnieliśmy wyżej, W modelu SE P20E zamontowano system firmy Fishman wykorzystujący przetwornik GT1 zamontowany w mostku oraz preamp przy otworze rezonansowym pozwalający regulować głośność i barwę. Gitary będą sprzedawane w komplecie z dedykowanym pokrowcem.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl