Jak zacząć streamować muzykę?

1457

W dzisiejszych ciężkich czasach kwarantanny i izolacji, kontakt muzyków z fanami jest mocno utrudniony i ograniczony. Praktycznie jedyną możliwością interakcji są kanały społecznościowe. Jednak poza lajkowaniem postów dobrzy byłoby zaoferować swoim fanom trochę muzyki na żywo, oczywiści on-line. Jak zrobić to na wysokim poziomie i stosunkowo niewielkim kosztem?

Nikt nie zakładał takiego obrotu sprawy jednak rozwiązania związane ze streamingiem audio i video są na fali już od kilku dobrych lat. Wszystko oczywiście za sprawą prężnie rozwijających się kanałów społecznościowych, które przy minimalnych kosztach lub praktycznie zerowych pozwalają na kontakt wszystkim bez względu na długość i szerokość geograficzną.

Korzyści płynące z tego kanału komunikacji zauważyli także muzycy i zespoły, jednak z pewnością nikt z nich nie zakładał, że przez jakiś czas (miejmy nadzieję, jak najkrótszy) będzie to jedyna forma kontaktu ze swoimi fanami. Artyści, którzy nigdy jeszcze nie korzystali z tego rodzaju komunikacji i udostępniania muzyki na żywo powinni poznać rozwiązania sprzętowe i możliwości techniczne jakie oferują producenci, a jest ich naprawdę sporo.

Zapraszamy Was zatem do krótkiego ale ciekawego materiału video jaki przygotował amerykański magazyn i sklep muzyczny Sweetwater, w którym wskazuje kilka rozwiązań, które mogą Wam się przydać przy livestreamingu.

My również zapraszamy Was do kilku wybranych przez nas artykułów, w których wskażemy Was najnowsze technologie i rozwiązania, które w prosty i tani, a jednocześnie bardziej profesjonalny sposób niż jedynie smartphone, powinny pozwolić Wam na znacznie lepszą jakość dźwięku w udostępnianych przez was materiałach.

Zdecydowanie warto poznać takie urządzenie jak Roland GO:LIVECAST

NAMM 2020: Roland GO:LIVECAST, czyli profesjonalne transmisje z twojego telefonu!

bądź desktopowy i prosty w obsłudze mikser audio-video Roland VR-1HD AV.

Roland VR-1HD AV – najnowszy mikser AV dedykowany muzykom do live-streamingu!

Kolejna ważna sprawa to mikrofon, najlepiej na USB, który szybko i bez problemu podepniecie do waszego komputera. Zapraszamy Was zatem do naszego najnowszego testu czterech tanich mikrofonów pojemnościowych:

TEST! Cztery mikrofony pojemnościowe do 400 PLN na USB i nie tylko…

Bardziej zaawansowani w temacie, powinni poznać iRig Stream, interfejs audio dedykowany głównie dla streamerów:

iRig Stream, nowy interfejs audio dla streamerów i nie tylko

Przydałyby się także słuchawki, które pozwolą Wam na bierząco kontrolować dźwięk, które za stosunkowo nie duże pieniądze oferującą całkiem sporor:

NAMM 2020: Nowe słuchawki AKG K361-BT i K371-BT do studia i w podróż!

Pamiętajcie oczywiście, że to tylko przykłady produktów, których na rynku znajdziecie całe mnóstwo, jednak to powyżej polecamy z czystym sumieniem.

Trzymajcie się zdrowo i wykorzystajcie ten czas na poprawianie swojej formy i techniki, która niestety często w niekończącym się sezonie koncertowym zaczynam nam umykać 😉

#uptone!