Dwa nowe ukulele w serii Ortega Keiki

163

Jedna z ciekawszych serii ukulele na rynku, Ortega Keiki doczekała się dwóch nowych modeli. Sopranowe ukulele Ortega K2-MAH oraz Ortega K3-SPM z całą pewnością trafi w gusta muzyków o wyrafinowanym poczuciu estetyki.

Wiele modeli z serii Keiki cechuje się kolorowymi wykończeniami, a nawet grafikami (pisaliśmy o nich TU). Dwa nowe modele wyróżniają się na ich tle spokojnym i jednocześnie pięknym pudłem wykonanym z wytrzymałego tworzywa ABD oraz drewnianymi topami – mahoniowym w przypadku K2-MAH oraz wykonanym z klonu wzorzystego K3-SPM.
Dwunastoprogowe gryfy obydwu instrumentów wykonano z drewna okoume z główką Keiki pokrytą mahoniowym lub klonowym fornirem. Wykończenie jest oczywiście matowe.

W kwestiach technicznych:

Menzura ukulele wynosi 364 mm (14.33”), zaś szerokość siodełka: 36 mm (1.42”).
Producent w obu modelach zdecydował się na zastosowanie otwartych, chromowanych kluczy z czarnymi motylkami. Otwarta konstrukcja zapewnia pewne strojenie instrumentu, a akcja strun jest odpowiednio ustawiona. Fabrycznie założono także struny Ortega UWNY-4 SO.

W zestawie z instrumentem producent oferuje tuner na główkę Keiki, pasek krawat, 5 średnich kostek do gry i pokrowiec ze sznurkiem.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutorhttp://www.meinldistribution.pl