Czym jest słynne brzmienie marki Orange Amps?

0

Wzmacniacze marki Orange od przeszło pięćdziesięciu lat napędzają do gry miliony gitarzystów na całym świecie. Dla wielu specyficzne, “pomarańczowe” brzmienie stało się niemal niezbędnym elementem każdej zagranej kompozycji. W swoim najnowszym nagraniu Rhett Shull wyjaśnia historię zarówno marki Orange, jak i jej kultowego tonu.

Kiedy myślimy o wzmacniaczach gitarowych, ich historii i firmach, które je produkują do głowy przychodzi nam najczęściej kilka najważniejszych marek – Marshall, Vox i Fender. Jednak, jak w swoim nagraniu mówi słynny YouTuber Rhett Shull, do tego legendarnego grona z całą stanowczością można dopisać Orange.

“Teraz właściwie umieściłbym „Orange” w tej kategorii legend. Pomimo tego, że weszli na rynek trochę później niż Vox, Fender i Marshall, myślę, że mieli tak samo duży wpływ na scenę muzyczną przez ostatnie pięć dekad, jak te trzy duże marki.” – mówi w nagraniu gitarzysta.

Trwające prawie 20 minut nagranie to rozbudowana opowieść o historii marki, jej wpływowi na rynek wzmacniaczy gitarowych i o brzmieniu, które zyskało w środowisku nazwę “pomarańczowego”. Zobaczycie tu także jeden z headów producenta – Orange AD30 oraz całą masę innego sprzętu. Szczegółową listę użytych urządzeń znajdziecie w opisie filmu.

Więcej szczegółów
Producent: www.orangeamps.com
Dystrybutor: www.arcadeaudio.pl

Powiązane publikacje:

AD30HTC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj