ZOOM H8 z całą serią poradników video!

729

Na początku lipca swoją premierę miał ZOOM H8. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że najnowszy rejestrator ma szansę pojawić się w sprzedaży jeszcze tego lata. Wyczekując zatem jego dostępności warto poznać jego możliwości w praktyce 🙂

Firma ZOOM zadbała o pełny i profesjonalny support nowego rejestratora H8 przygotowując. na swoim kanale obszerną listę poradników video, dzięki którym możecie poznać jego zaawansowane i rozbudowane funkcje.

O samym rejestratorze pisaliśmy w poniższym artykule przy okazji premiery:

ZOOM H8 – poznajcie najnowszy mobilny rejestrator!

Czas zatem na pomocnicze materiały video, które teorię obrazują w praktyce. W poniższym poradnikach warto zwrócić szczególną uwagę na oferowane przez H8 nowe tryby pracy czyli: Podcast, Music i Field.

Aplikacja PODCAST sprawia, że profesjonalne nagrywanie staje się proste. Za pomocą ekranu dotykowego z wyznaczonymi klawiszami dźwiękowymi Sound Pad możesz uruchamiać między innymi efekty dźwiękowe i podkłady muzyczne. Wybieraj spośród 13 wysokiej klasy dźwięków albo wczytaj własne bezpośrednio z karty SD. (Aplikacja Podcast obsługuje do 4 mikrofonów i 2 kanałów Sound Pad.)

Aplikacja MUSIC oddaje w Twoje ręce wszystko, co najważniejsze do nagrywania muzyki, między innymi regulatory poziom dźwięku, potencjometry czy wskaźniki. 10 wejść i 12 ścieżek umożliwia bezproblemowe uchwycenie wszystkich wykonawców w zespole. Miksuj, dogrywaj i poprawiaj nagrania z użyciem korektora i kompresora. Połącz się z oprogramowaniem Guitar Lab poprzez USB i zyskaj dostęp do nieskończonego zasobu wzmacniaczy i efektów.

Aplikacja FIELD doskonale nadaje się do nagrywania materiału dźwiękowego w terenie, efektów dźwiękowych czy konferencji. Zapewnia wygodny dostęp do czytelnych wskaźników dla każdej ze ścieżek, dzięki czemu zawsze masz pewność, że nagrywany sygnał nie zostanie przycięty. Kontroluj rodzaj wejścia, filtr górnoprzepustowy, kompresor, ogranicznik sygnału, bramkę szumów i inne ważne ustawienia.

Kolejna ważna funkcja rejestratora ZOOM H8 to wielokanałowy interfejs audio. H8 to interfejs audio USB o ogromnej mocy obliczeniowej. Można podłączyć go za pośrednictwem portu USB do komputera PC lub Mac, iPada albo tabletu i nagrywać z wykorzystaniem nawet 12 ścieżek jednocześnie.

Kolejne ważne cechy ZOOM H8:

Kapsuła mikrofonowa

Rejestrator H8 wyposażony jest w mikrofon Zoom XYH-6. W kapsule zamknięto dwa wysokiej klasy dopasowane mikrofony jednokierunkowe, przeznaczone do przechwytywania sygnału bezpośrednio sprzed rejestratora. System kapsuł mikrofonowych Zoom pozwala z łatwością zamieniać kapsuły, tak aby zawsze korzystać ze sprzętu odpowiedniego do zadania.

System kapsuł nowej generacji: System kapsuł Zoom 2.0 umożliwia podłączenie do gniazda kapsuły H8 nawet 4 kanałów audio, co pozwala rozszerzyć możliwości rejestratora.

Mikrofon XY/AB

Kapsuła XAH-8 pozwala rejestrować krystalicznie czyste nagrania stereofoniczne. Wystarczy ją obrócić, aby zmienić ustawienie z wąskiego XY na szerokie AB i jeszcze bardziej uwydatnić stereofonię nagranych dźwięków.

Mikrofon ambisoniczny

Kapsuła VRH-8 zawiera mikrofon ambisoniczny złożony z czterech mikrofonów pojemnościowych, co umożliwia zapis dźwięku trójwymiarowego o znacznej głębi. Wbudowany akcelerometr nieustannie dba o prawidłowe ustawienie kapsuły, a dekoder ambisoniczny automatycznie dokonuje niezbędnych konwersji, co pozwala zaoszczędzić cenny czas na etapie postprodukcji.

Kapsuła rozszerzająca

Kapsuła EXH-8 udostępnia 4 dodatkowe wejścia XLR, zwiększając ich łączną liczbę do 10. Każde z dodatkowych wejść posiada oddzielne pokrętło wzmocnienia sygnału i przełącznik PAD. Za pośrednictwem EXH-8 możesz także korzystać ze swoich ulubionych mikrofonów pojemnościowych – wystarczy podłączyć źródło zasilania do kapsuły, aby uruchomić zasilanie Phantom.

Zdalne sterowanie

Możesz zdalnie obserwować wskaźniki poziomów i korzystać z przycisków REC, PLAY i STOP w dowolnym trybie pracy rejestratora H8. Wystarczy podłączyć do niego adapter BTA-1 i nawiązać połączenie ze swoim urządzeniem iOS. (* adapter BTA-1 sprzedawany jest osobno)

Wejścia i wyjścia

H8 posiada 4 wejścia XLR z oddzielnymi przełącznikami PAD i pokrętłami wzmocnienia sygnału. Dodatkowe 2 złącza combo XLR/TRS z przełącznikami Hi-Z pozwalają nagrywać sygnał liniowy i mikrofonowy lub rejestrować sygnał wprost z gitary elektrycznej albo basowej. Monitoruj ścieżki za pomocą wbudowanego wyjścia słuchawkowego 1/8” lub podłącz się bezpośrednio do kamery z użyciem stereofonicznego wyjścia liniowego.

Czas nagrywania i formaty plików

Zaledwie 4 baterie AA wystarczą do nagrywania przez co najmniej 20 godzin. Urządzenie może być także zasilane poprzez zasilacz sieciowy AD-17. H8 nagrywa zgodne ze standardem BWF pliki WAV i MP3 w następujących formatach:

 • 44,1 kHz/16 bitów 44,1 kHz/24 bity 48 kHz/16 bitów
 • 48 kHz/24 bity 96 kHz/16 bitów 96 kHz/24 bity

Edycja na najwyższym poziomie

Wraz z rejestratorem H8 otrzymasz licencję do bezpłatnego pobrania oprogramowania Cubase LE i WaveLab Cast. WaveLab Cast pomaga w zamknięciu projektu, udostępniając szereg rozbudowanych narzędzi do edycji, miksowania i masteringu.

Nagrywanie podcastów

WaveLab Cast pozwala połączyć się bezpośrednio z katalogami podcastów, jak Spreaker czy Podbean. Możesz sprawnie przesyłać kolejne odcinki swojego słuchowiska, a ponadto tworzyć i publikować kanały RSS.

Audio dla wideo

Zaimportuj plik wideo, a WaveLab Cast automatycznie wydobędzie z niego ścieżkę audio. Za pomocą narzędzi do edycji możesz wyciszyć niechciany szum, skorygować poziomy, a nawet wyeliminować głośne spółgłoski syczące. Opcje pomiarowe umożliwiają tworzenie nowych ścieżek, płynne wmiksowanie muzyki, a także korzystanie z korektora oraz kompresora. Gdy wszystko już dopracujesz, z powrotem połącz obraz z dźwiękiem z użyciem funkcji eksportu w WaveLab Cast.

Nagrywanie w terenie

WaveLab Cast obsługuje nagrania w jakości do 96 kHz i posiada wysokiej klasy resampler. RestoreRig usuwa szum i niechciane dźwięki. Możesz składać nowe pliki za pomocą funkcji cięcia (snap) oraz płynnego przejścia (crossfade). Gdy skończysz, wyeksportuj pliki dźwiękowe do dowolnego popularnego formatu audio.

Główne funkcje:

 • Aplikacje przeznaczone do nagrywania muzyki, podcastów i nagrań w terenie
 • 3 odmienne interfejsy do nagrywania muzyki, podcastów i nagrań w terenie
 • Wymienne kapsuły mikrofonowe
 • Jednoczesne nagrywanie na 12 ścieżkach
 • 4 wejścia mikrofonowe i 2 złącza combo XLR/TRS
 • Pokrętła regulacji wzmocnienia sygnału i przełączniki -20 dB dla każdego wejścia
 • Dołączona do zestawu kapsuła XYH-6 X/Y zapewnia dodatkowy sygnał wejściowy poprzez gniazdo mikrofonowe/liniowe minijack 1⁄8”
 • Zasilanie Phantom dla 4 głównych wejść XLR: +12/+24/+48V
 • Duży kolorowy ekran dotykowy LCD
 • Nagrywanie bezpośrednio na kartach SD, SDHC i SDXC o pojemności do 512GB
 • Nagrywanie dźwięku do 96 kHz/24 bitów w formacie WAV (zgodnym ze standardem BWF) lub różnych wariantach formatu MP3
 • Funkcje nagrywania automatycznego, wstępnego i rezerwowego pozwalające zawsz uchwycić idealne ujęcie
 • Wbudowane efekty, w tym filtr górnoprzepustowy, kompresor i ogranicznik sygnału
 • Wczytywanie efektów poprzez oprogramowanie Guitar Lab
 • Wielokanałowy i stereofoniczny interfejs audio USB dla komputerów PC i Mac oraz iPada
 • Zasilanie standardowymi bateriami alkalicznymi AA lub akumulatorkami NiMH
 • Cztery baterie alkaliczne AA umożliwiają pracę ciągłą przez co najmniej 20 godzin
 • Sugerowana cena: ok 2.400 zł

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom-na.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu