Zoom H3-VR: przenośny rejestrator dźwięku 3D!

0

Można było się tego spodziewać, że okazji do wypuszczenie przenośnego rejestratora dźwięku 3D, dookólnego, 360°, ambisonicznego, jak kto woli…, nie przepuści jeden z największych znawców tematu, firma ZOOM. Przed Wami nowy, przenośny rejestrator dźwięku dookólnego Zoom H3-VR!

Obraz/dźwięk, przestrzenny, dookólny, wirtualny… to wszystko się już dzieje i tylko patrzeć kiedy stanie się standardem wypierając stereo i klasyczny obraz. Doskonale wiedzą o tym producenci sprzętu muzycznego tworząc rozwiązania dostępne nie tylko dla profesjonalistów ale również mniej zaawansowanych użytkowników. Zoom H3-VR to oczywiście urządzenie bardzo zaawansowane i profesjonalne ale jednocześnie bardzo proste w obsłudze.

Urządzenie prezentuje się dość oryginalnie. Na szczycie naszego stożka umieszczono cztery kierunkowe kapsuły mikrofonowe, które wyłapują dźwięk. W rejestratorze zamontowano także sensor ruchu/położenia, dzięki której, bez względu na zamontowanie urządzenie, będzie zachowana orientacja dźwięku w przestrzeni 360°. Dźwięk możemy nagrywać w przeróżnych formatach: Ambisonics A / Ambisonics B (FuMa/AmbiX) [4 kanały, Poly], Stereo lub Binaural. Materiał zapisywany jest w formacie WAV w jakości próbkowania od 16-bit/44.1 kHz do 24-bit/96 kHz. Zapis odbywa się na wymiennej karcie microSD/microSDHC/microSDXC.

Wbudowany wyświetlacz LCD daje nam podgląd wszystkich funkcji i parametrów urządzenia, a co ciekawe on również reaguje na położenie urządzenia i jeśli umieścimy rejestrator do góry nogami to wyświetlacz również przestawi się z wyświetlanymi informacjami.

Na pokładzie znajdziemy także limiter i filtr górnoprzepustowy, regulację czułości mikrofonów i głośności oraz przyciski sekcji transportu. Poza wbudowanymi mikrofonami do dyspozycji mamy także wyjście liniowe i słuchawkowe (oba typu jack 1/8”) oraz port USB [micro-B]. Ten ostatni pozwala zarówno na przesyłanie plików jak również na podłączanie zewnętrznego zasilacza 5V. Port ten umożliwia także pracę H3-VR jako interfejs audio (2 IN/2 OUT [stereo/binaural], 16-bit / 44.1/48 kHz; 4 IN/2 OUT [Ambisonics A/FuMa/AmbiX], 24-bit / 44.1 /48 kHz). Zasilania rejestratora może także się odbywać za pomocą dwóch baterii AA.

Producent zadbał także o dedykowaną aplikację H3-VR Control App, niestety póki co tylko na urządzenia z systemem iOS i dodatkowo musimy się zaopatrzyć w adapter Bluetooth BTA-1. Do współpracy z urządzeniem przeznaczony jest również program Zoom Ambisonics Player.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.zoom-na.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here