STAGG SRM70, czyli tani mikrofon wstęgowy [TEST]

1

Mikrofon wstęgowy kojarzy się z czymś drogim i niedostępnym dla zwykłych zjadaczy chleba. Są jednak firmy, które przełamują te stereotypy, a jedną z nich jest STAGG, który podczas tegorocznych targów NAMM Show zaprezentował model SRM70. Ile jest warty? Sprawdził to dla Was oczywiście Bazok!

700 zł za wstęgę to faktycznie niewiele. Producent zapewnia, że model Stagg SRM70 sprawdzi się w studiu jak i na scenie, a nadaje się zarówno do instrumentów jak i wokali. Warto dodać, że producent wypuścił też jego wersję stereofoniczną, czyli z dwoma wstęgami, o symbolu Stagg SRM75S.

Oba mikrofony charakteryzują się pasmem przenoszenia 20 Hz – 20 kHz, czułością -52 dB ±2 dB (0 dB = 1 V / Pa @ 1 kHz) oraz impedancją 350 Ohm. W przypadku SRM70 maks. SPL to 148 dB (@ 1 kHz, 1% THD), odstęp sygnału od szumu 77 dB. W stereofonicznym modelu SRM75S zwartości te to odpowiednio 155 dB i 80 dB.

Do każdego z mikrofonów dodawany jest uchwyt elastyczny. Jako że model SRM75S jest wyposażony w 5-pinowe gniazdo wyjściowe, dodawany jest do niego kabel stereofoniczny typu split zakończony z drugiej strony dwoma 3-pinowymi wtykami XLR.

Starczy zatem tych technicznych parametrów. Zobaczcie jak sprawdzi go w boju Bazok:

Więcej szczegółów
Producent: https://www.staggmusic.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here