SSL UF1 – kompaktowy kontroler DAW z pluginem SSL Meter

264
SSL-UF1

Oferta kontrolerów DAW od Solid State Logic właśnie rozszerzyła się o kolejne urządzenie – do znanych już modeli SSL UC1 oraz UF8 dołączył kompaktowy UF1.

SSL UF1 oferuje jeden zmotoryzowany fader o 10-centymetrowym skoku, sekcje transportu i nawigacji, duże, ważone pokrętło jog wheel, a także przyciski i obrotowe enkodery do sterowania różnymi funkcjami, w tym przypisywanymi przez użytkownika. 

Ważnymi elementami panelu UF1 są również dwa kolorowe wyświetlacze LCD TFT: mniejszy pokazujący informacje na temat wybranego kanału oraz aktualnie regulowanych parametrów; większy, na którym zobaczymy więcej szczegółów w zależności od trybu pracy, w tym między innymi analizator widma, korelacji fazy i mierniki poziomów z nowego pluginu SSL Meter!

SSL-UF1

A skoro mowa o pluginach, to UF1 jest w pełni zintegrowany z wtyczką SSL 360, dając użytkownikowi fizyczny dostęp do wirtualnego miksera emulującego konsolę Solid State Logic. Ponadto sterownik wykorzystuje protokoły HUI oraz MCU, dzięki czemu jest kompatybilny z większością popularnych programów DAW, takich jak Pro Tools, Logic, Cubase, Studio One, Ableton Live, LUNA, czy Pyramix. Można też łączyć go z innymi kontrolerami SSL, czyli prezentowanymi już przez nas UC1 i UF8, w celu skonfigurowania bardziej rozbudowanej stacji roboczej.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.solidstatelogic.com
Dystrybutor: https://commercialaudio.pl