AIR Music Technology Jura – nowe spojrzenie na Roland Juno-60

235
air-jura

Firma AIR Music Technology ogłasza nowy syntezator programowy o nazwie Jura, stanowiący cyfrową rekreację kultowego instrumentu Roland Juno-60. 

AIR Jura nie tylko wiernie emuluje oryginalny pierwowzór, ale wprowadza do tego rozszerzony interfejs użytkownika, proponując – lecz wcale przy tym nie narzucając – nowoczesne podejście do klasycznego brzmienia. 

Jest to możliwe dzięki dwóm różnym opcjom widoku GUI: widok klasyczny zapewnia autentyczną rekonstrukcję oryginalnego sprzętu i jego frontowego panelu sterowania, czyli wybór oscylatorów, sekcję filtrów oraz sekcję VCA; widok rozszerzony natomiast wprowadza nowe funkcje, takie jak dodatkowe parametry Saturation i Drive w sekcji VCF, a także dodatkowe efekty takie jak Delay, Reverb i EQ, dając jeszcze większe możliwości kreowania brzmienia instrumentu.

Jura pozwala również na zwiększenie polifonii (ponad 6 oryginalnych głosów), a także wykorzystanie nowych trybów Unison oraz Chord. Posiada też wbudowany arpeggiator.

Rozbudowana sekcja LFO, z ośmioma kształtami fal do wyboru, umożliwia pełną kontrolę nad parametrami modulacji, w tym synchronizację tempa z hostem DAW.

Plugin AIR Music Technology Jura jest kompatybilny z systemami Windows oraz macOS i dostępny w różnych formatach: VST, VST3, AU i AAX. Jego promocyjna cena wynosi aktualnie 74,99 USD, ale po 13 czerwca 2023 wzrośnie do regularnego poziomu 149,99 USD.

Więcej szczegółów: https://www.airmusictech.com