Kontroler studyjny SSL UF8 – narzędzie dla profesjonalistów

349
SSL-UF8

Po głośnej zeszłorocznej premierze biurkowych interfejsów SSL 2 i SSL 2+ firma Solid State Logic ponownie bierze na celownik domowe – i nie tylko domowe – studia nagrań prezentując najnowszy kontroler miksu o nazwie UF8.

SSL UF8 oferuje 8 zmotoryzowanych faderów o długości 10 cm, kolorowe wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, 8 obrotowych enkoderów, podświetlane na różne kolory przyciski funkcyjne (w tym 43 własne skróty przypisywane przez użytkownika!), a także wielofunkcyjne pokrętło Channel, pozwalające między innymi na sterowanie poszczególnymi parametrami pluginów zamiast kółka myszki.

Urządzenie podłączane jest do komputera złączem USB-C (w komplecie również przewód USB-C – USB-A) i konfigurowane za pomocą specjalnej aplikacji SSL 360° na Mac i Windows. Sterownik UF8 gwarantuje pełną integrację z najpopularniejszymi programami DAW: Ableton Live, Cubase / Nuendo, Studio One, Pro Tools, Logic Pro X (ze szczególnym uwzględnieniem dwóch ostatnich). Obsługa innych aplikacji korzystających z protokołu HUI lub MCU jest również możliwa, ale nie wszystkie funkcje mogą w nich działać tak dobrze, jak w oficjalnie wspieranych programach z listy.

Jednym z nadrzędnych celów SSL UF8 jest jak najlepsze dostosowanie do sposobu pracy użytkownika, aby uczynić ją łatwiejszą i szybszą, szczególnie w dzisiejszym goniącym za terminami świecie pracy zdalnej. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym kontekście możliwość sterowania aż 3 aplikacjami DAW w tym samym czasie! UF8 może pracować jako w pełni samodzielny kontroler, ale możemy też łączyć ze sobą do czterech takich urządzeń, uzyskując modułową “deskę” obsługującą indywidualnie 32 kanały bez potrzeby przewijania warstw.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.solidstatelogic.com/uf8
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl