SSL UC1 – nowy kontroler studyjny

1

Nie opadł jeszcze kurz po premierze profesjonalnego kontrolera DAW o symbolu UF8 od Solid State Logic, a już firma prezentuje kolejne nowe narzędzie do pracy nad miksem. 

SSL UC1 – bo tak nazywa się najnowsze dziecko Brytyjczyków – to biurkowy kontroler przeznaczony do sterowania wtyczkami Channel Strip 2 oraz Bus Compressor 2. W praktyce mamy więc wycinek panelu sterowania konsoli mikserskiej SSL, obejmujący sekcję korekcji (4 pasma EQ oraz filtr górno i dolnoprzepustowy) i obróbki dynamicznej (kompresor i bramkę), a także osobny panel odzwierciedlający słynny SSL-owski Bus Compressor.

W komplecie z urządzeniem otrzymujemy bezterminową licencję na oba powiązane z nim pluginy, które są wierną, cyfrową repliką analogowych układów flagowej konsoli SSL XL 9000K. W ten sposób UC1 ma nie tylko wizualnie, ale i brzmieniowo ucieleśniać standardy Solid State Logic, tyle że w bardziej kompaktowym i przystępnym cenowo wydaniu. Urządzenie komunikuje się z komputerem przez USB i korzysta z tego samego oprogramowania SSL 360 co wspomniany UF8 – oba kontrolery mogą zresztą ze sobą współpracować, tworząc idealnie dopasowany tandem.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.solidstatelogic.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj