Sennheiser i rozwiązania audio dla placówek edukacyjnych

2

Dźwięk to nie tylko scena i studio, to także nasze codzienne otoczenie i funkcjonowanie jak np. szkoła czy firma. Świadomość zadbania o jakość dźwięku właśnie w sektorze edukacyjnym i biznesowym wydaje się jeszcze mocno raczkować, przynajmniej w naszym kraju i jest to nie tyle kwestia kosztów co raczej braku wystarczającej wiedzy na temat dostępnych i możliwych rozwiązań audio.

Sennheiser jako jeden z czołowych producentów branży audio dysponuje zaawansowanymi, a jednocześnie bardzo prostymi w obsłudze rozwiązaniami także dla obu sektorów z którymi warto się zapoznać.

Część z nich prezentowaliśmy już rok temu przy okazji premier na targach ISE 2019 w Amsterdamie. Przeczytacie o nich TUTAJ. Dziś kolejna, tegoroczna porcja premier i nowości, które jak informuje firma Aplauz Audio – dystrybutor marki Sennheiser w Polsce, od drugiego kwartału 2020 będą już dostępne w Polsce.

Wielokanałowy odbiornik Sennheiser SL DIGITAL WIRELESS

To pierwsze z nowych rozwiązań jakie mogliśmy poznać podczas zakończonych niedawno targach ISE 2020 w Amsterdamie.

Na zdjęciu od lewej: Mikrofon doręczny Sennheiser SL Handheld DW i nowy wielokanałowy odbiornik Sennheiser SL DIGITAL WIRELESS

Nowy, wielokanałowy odbiornik o nazwie SL MCR DW z serii Sennheiser SpeechLine Digital Wireless idealnie pasuje do nowoczesnej infrastruktury IT. Zapewnia łatwą integrację, wykorzystuje bezlicencyjną technologię 1,9 GHz i może być centralnie sterowany przez oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit.

„Odbiornik wielokanałowy SpeechLine stanowi część szerokiej oferty Sennheisera dla instytucji edukacyjnych i korporacji. Jest kompaktowym, przyjaznym dla zespołów IT uzupełnieniem serii SpeechLine Digital Wireless o maksymalnej łączności i łatwej kontroli. Odbiornik zapewnia doskonałą integrację z infrastrukturą IT, łatwość użytkowania i optymalizację pracy”

– powiedział Michael Altemark, Portfolio Manager w Sennheiser.

Kompleksowe rozwiązanie

Oferując taką samą bezkompromisową wydajność RF, jak wszystkie urządzenia bezprzewodowe serii SpeechLine Digital, nowy wielokanałowy odbiornik obsługuje do czterech kanałów odbiorczych i zapewnia funkcję automatycznego miksera. Dodatkowa antena nie jest wymagana, a dla zapewnienia PoE, przesyłu danych sterujących i streamu poprzez Dante, dla którego przewidziano redundantne gniazda, jest potrzebny tylko jeden kabel.

Urządzenie zostało także wyposażone w 3-pinowe złącze końcowe dla infrastruktur wymagających wyjścia analogowego. Odbiornik wielokanałowy również jest zgodny z powszechnymi standardami bezpieczeństwa sieci. Wielokanałowy odbiornik SpeechLine można dyskretnie zamontować na ścianie lub suficie za pomocą dołączonego uchwytu montażowego. W celu szybkiego sprawdzenia stanu sygnału odbiornik jest wyposażony w diody LED statusu kanałów audio. Urządzenie można także konfigurować i kontrolować za pomocą wygodnego oprogramowania Sennheiser Control Cockpit lub otwartego protokołu SSC Sennheiser dla rozwiązań innych firm.

Nowy wielokanałowy odbiornik z serii Sennheiser SpeechLine Digital Wireless idealnie pasuje do nowoczesnej infrastruktury IT. Zapewnia łatwą integrację, wykorzystuje bezlicencyjną technologię 1,9 GHz i może być centralnie sterowany przez oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit. Seria SpeechLine oferuje ponadto szeroki wybór bezprzewodowych mikrofonów do ręki, nagłownych, lavalier oraz stołowych.

Uniwersalne narzędzie dla środowisk edukacyjnych i biznesowych

O aplikacji Sennheiser Control Cockpit pisaliśmy szerzej TUTAJ. Wkrótce dostępna będzie nowa aktualizacja 4.0.0.

Przypomnijmy, że jest to oprogramowanie, które zostało zaprojektowane tak, aby codzienne użytkowanie mikrofonów bezprzewodowych w instalacjach firmowych i placówkach edukacyjnych było znacznie łatwiejsze. Aplikacja umożliwia scentralizowane zdalne sterowanie, monitorowanie i konserwację instalacji audio na terenie kampusu i firmy z dowolnego miejsca w sieci. Oprócz SpeechLine Digital Wireless oprogramowanie obsługuje również serie mikrofonów evolution wireless G3 i G4, a także mikrofon sufitowy TeamConnect Ceiling 2.

Tryb wielu pomieszczeń i transmisja 1,9 GHz

Dzięki SpeechLine Digital Wireless można wdrożyć nieskończoną liczbę połączeń mikrofonowych na uniwersytecie lub w firmie. Jest to możliwe dzięki trybowi multi-room, który pozwala wybrać moc nadawania zgodnie z wielkością pomieszczenia, zapewniając optymalną transmisję dźwięku w całym kampusie. SpeechLine Digital Wireless działa w bezlicencyjnym pasmie 1,9 GHz i oferuje zarówno automatyczne zarządzanie częstotliwością, jak i automatyczne zarządzanie zakłóceniami. System także wykorzystuje zaawansowane 256-bitowe szyfrowanie AES w celu zapewnienia integralności danych.

Więcej szczegółów
Producent: https://sennheiser.pl/rozwiazania-dla-biznesu
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

MobileConnect – strumieniowe przesyłanie dźwięku do smartfona!

Kolejne ciekawe rozwiązanie jakie poznaliśmy na tegorocznych targach ISE to nowa generacja znanej już nam aplikacji do strumieniowego przesyłania dźwięku MobileConnect oczywiście od marki Sennheiser.

Oferuje ona studentom bądź innym użytkownikom, wygodne indywidualne rozwiązanie wspomagające słyszenie z wykorzystaniem smartfona. System oferuje zespołom IT możliwość łatwego i niezawodnego wdrożenia nawet skomplikowanych architektur oraz centralnego zarządzania. Rozwiązanie MobileConnect jest oparte na Wi-Fi i zapewnia wysoką jakość dźwięku o niskiej latencji i będzie dostępne już od marca tego roku!

Jak to działa?

Sygnały audio z mikrofonu wykładowcy są wysyłane do stacji MobileConnect Station. Tam sygnały są konwertowane na cyfrowe pakiety kompatybilne z siecią. Dane audio są przesyłane do punktów dostępowych Wi-Fi za pośrednictwem wyjścia sieciowego stacji, umożliwiając dostęp do nich w dowolnym miejscu w sieci Wi-Fi kampusu. Uczniowie po prostu wpisują numer kanału w aplikacji na smartfonie lub skanują kod QR, i już mogą słuchać sygnału audio przez słuchawki, akcesoria indukcyjne lub implant ślimakowy i dostosować dźwięk do indywidualnych potrzeb.

MobileConnect zapewnia wspomaganie słyszenia w niezwykle prosty sposób za pośrednictwem Wi-Fi i osobistego smartfona studenta. Użytkownicy nie muszą pożyczać specjalnego odbiornika ani siedzieć w wyznaczonym miejscu. Mogą swobodnie wybrać dowolne miejsce w sali wykładowej. To naprawdę angażujące rozwiązanie.”

„Operatorzy systemu znajdą w nim wiele zalet. MobileConnect korzysta z sieci Wi-Fi uczelni i może być szybko zintegrowany i centralnie kontrolowany. Co więcej zasada BYOD (Bring Your Own Device – przynieś swoje własne urządzenie) i wykorzystanie istniejącej infrastruktury Wi-Fi oznaczają, że koszty operacyjne są znacznie niższe, a użytkownicy bardziej zadowoleni.”

– mówi Jakub Kolacz, kierownik ds. produktu i komercjalizacji w Sennheiser Streaming Technologies.

Jeden system – trzy elementy

MobileConnect składa się z trzech elementów. MobileConnect Station ma za zadanie konwersję sygnałów audio na cyfrowe pakiety kompatybilne z siecią, podczas gdy oprogramowanie MobileConnect Manager umożliwia centralne sterowanie systemem, a aplikacja MobileConnect App zapewnia optymalną personalizację i odtwarzanie strumienia audio na smartfonie końcowego użytkownika.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: https://sennheiser.pl/a/ise-2020-sennheiser-przedstawia-nowa-generacje-rozwiazania-mobileconnect

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj