ISE2019: Sennheiser i rozwiązania audio dla sektora edukacji. (cz.2/2)

0

Podczas targów ISE2019, firma Sennheiser, zaprezentowała także portfolio produktów Education Solutions dla sektora edukacji, w skład którego wchodzą system SpeechLine, oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit i Sennheiser MobileConnect.

Wszystkie rozwiązania są dostosowane do ciągle ewoluujących potrzeb systemu edukacji i instytucji edukacyjnych, dzięki czemu zapewniają one łatwość i wydajność pracy zarówno managerom IT jak i końcowym użytkownikom.

Wszystkie rozwiązania Sennheiser dla edukacji posiadają tę samą istotną cechę: są przyjazne dla użytkownika i mogą być łatwo obsługiwane przez wykładowców, studentów i personel IT. Produkty mogą być bezproblemowo zintegrowane z istniejącą infrastrukturą i działać bezawaryjnie, a jednocześnie zapewniać użytkownikom maksymalną elastyczność ich wykorzystania. Gwarantuje to sprzyjającą nauce atmosferę, w której można niezwykle łatwo przekazywać wiedzę – nawet w dużych grupach.

SpeechLine Digital Wireless – doskonale zbalansowany dźwięk w sali wykładowej

Seria mikrofonów SpeechLine Digital Wireless oferuje niezawodne i bardzo elastyczne rozwiązania, które są zaprojektowane do zastosowań związanych z mową. W zależności od osobistych preferencji mówcy można wybrać różne typy mikrofonów: jeśli wykładowca chce swobodnie poruszać się po audytorium podczas wykładu, może wybrać między nadajnikiem ręcznym lub nadajnikiem bodypack z mikrofonem lavalier, czy też mikrofonem nagłownym. Podczas dyskusji panelowych na stołach mogą być użyte bezprzewodowe nadajniki stołowe w połączeniu z mikrofonami typu „gęsia szyja”, podczas gdy ręczne nadajniki mogą być użyte do zadawania pytań oraz interakcji ze strony publiczności.

Niezawodny bezprzewodowy system mikrofonowy dla studentów, profesorów i personelu IT: SpeechLine Digital Wireless oferuje elastyczne rozwiązania do użycia podczas wykładów oraz w innych aktywnościach.

Podczas korzystania z rozwiązań SpeechLine Digital Wireless nie ma znaczenia, czy mikrofony są zainstalowane w jednym pomieszczeniu, czy na obszarze całego kampusu: system można w dowolnym momencie rozbudować i spełnić wszystkie wymagania stawiane przez codzienne użytkowanie na uniwersytecie. SpeechLine DW wykorzystuje przyszłościowy i bezpłatny zakres częstotliwości 1,9 GHz w dwóch różnych trybach. Tryb automatyczny zapewnia łatwą instalację i niezawodny, maksymalny zasięg dla maksymalnie 20 równoczesnych połączeń mikrofonowych. W trybie multi-room dostępna jest znacznie większa liczba połączeń dzięki różnicowaniu mocy transmisji – tutaj możliwa jest instalacja systemu na obszarze całego kampusu z ponad 2000 połączeń.

Nadajnik ręczny – lub nadajnik bodypack z przypinanym mikrofonem lub mikrofonem nagłownym – zapewnia wykładowcy swobodne poruszanie się.

Sennheiser Control Cockpit – wszystkie mikrofony pod pełną kontrolą

Korzystając z oprogramowania Sennheiser Control Cockpit, managerowie IT na uniwersytetach mogą sprawić, że ich praca będzie tak prosta i wydajna, jak to tylko możliwe. Dzięki oprogramowaniu będą mieli kontrolę nad wszystkimi instalacjami w całym kampusie, a także przegląd wszystkich urządzeń obecnych w sieci, w tym ich lokalizację i status ich pracy.

Konfiguracja lub aktualizacja oprogramowania sprzętowego mikrofonów mogą być wykonywane zdalnie – podobnie jak rozwiązywanie powstałych problemów, a komunikaty o błędach pomagają łatwo identyfikować niesprawności i często pozwalają na ich zdalne naprawianie.

Oprogramowanie oprócz ewidentnej oszczędności czasu i zmniejszenia zaangażowania personelu IT w prace konserwacyjne daje instytucjom edukacyjnym możliwość wykorzystania go w celu poprawy procesów cyfrowych i minimalizacji przyszłych inwestycji. Oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit jest w pełni kompatybilne z mikrofonami SpeechLine Digital Wireless oraz systemami mikrofonowymi z serii evolution wireless G3, evolution wireless G4 oraz Digital 6000.

Sennheiser MobileConnect – wykłady i seminaria bez ograniczeń

Sennheiser MobileConnect to rozwiązanie streamingu audio oparte na Wi-Fi, które pozwala na odsłuch transmitowanych treści, np. wykładu, beż żadnych przeszkód. System jest zoptymalizowany do użytku w instytucjach edukacyjnych, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich studentów dzięki wykorzystaniu najnowszej i przyjaznej dla użytkownika technologii audio. Obsługa jest niezwykle prosta: na urządzenie mobilne jest pobierana aplikacja MobileConnect na system iOS lub Android. „Osobisty asystent odsłuchu” pozwala użytkownikowi dostosować dźwięk do indywidualnych potrzeb za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego.

Strumieniowanie treści audio na żywo przez Wi-Fi: Sennheiser Mobile Connect zapewnia wsparcie odsłuchu bezpośrednio z poziomu smartfona.

Wykłady są transmitowane w czasie rzeczywistym z wysoką jakością dźwięku do urządzeń mobilnych i smartfonów za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie nie potrzebują dodatkowego sprzętu i po prostu mogą korzystać ze swojego smartfona. Opóźnienie sygnału jest wyjątkowo niskie, a technologia Unicast umożliwia transmisję treści audio do wszystkich smartfonów na całym świecie. Dzięki temu osoby z wadami słuchu mogą uczestniczyć w normalnych wykładach, bez żadnych przeszkód.

Więcej szczegółów:
Producent: https://en-us.sennheiser.com/speechline-wireless-microphone
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here