Nowości Sennheiser podczas ISE2019 (cz.1/2)

0

Sennheiser to nie tylko zaawansowane i profesjonalne rozwiązania sceniczne i hi-fi. To także technologie dźwięku wykorzystywane w branży biznesowej i edukacyjnej.

Podczas targów #ISE2019, producent zaprezentował szereg nowych rozwiązań ułatwiających komunikację głosową i zarządzanie dźwiękiem.

Są to głównie rozwiązania skierowane dla sektorów biznesowego i edukacyjnego, a wśród nich:

  • nowa generacja mikrofonu sufitowego TeamConnect Ceiling 2, które będzie dostępna od kwietnia 2019;
  • oprogramowanie do zarządzania systemami mikrofonowymi Sennheiser Control Cokpit zaktualizowane do wersji 3.0.0;
  • nowe portfolio produktów dla instytucji edukacyjnych;


Sennheiser TeamConnect Ceiling 2

Firma Sennheiser, czołowy producent rozwiązań audio, zaprezentowała na targach ISE2019 mikrofon sufitowy nowej generacji TeamConnect Ceiling 2. Nowa macierz mikrofonowa wykorzystuje automatyczne, adaptacyjne kształtowanie wiązki – technologię opatentowaną przez Sennheiser, która automatycznie skupia się na mówiącym i śledzi jego głos, nawet kiedy mówca porusza się po sali. Mikrofon sufitowy jest kompatybilny z technologiami Power over Ethernet (PoE), Sennheiser Control Cockpit, Dante Domain Manager oraz platformą sterowania Crestron. Dzięki otwartemu protokołowi medialnemu (API), TeamConnect Ceiling 2 można również zintegrować z systemami sterowania mediami i kamerami.

TeamConnect Ceiling 2 zapewnia pełną swobodę podczas wideo- i telekonferencji, upraszczając ich prowadzenie i zwiększając produktywność, jednocześnie zapewniając optymalną jakość dźwięku. Mikrofon sufitowy można używać w połączeniu z istniejącymi analogowymi systemami konferencyjnymi albo z systemami cyfrowymi, które dodatkowo pozwalają na zarządzanie nim i monitorowanie za pośrednictwem sieci IP.
„Nasz mikrofon sufitowy drugiej generacji nie tylko zapewnia więcej opcji łączności, ale również powstaje w zupełnie nowym procesie produkcyjnym. Zdecydowaliśmy się na to, aby móc zaproponować TeamConnect Ceiling 2 w znacznie niższej cenie, niż poprzedni model, jednocześnie wzbogacając go o wiele dodatkowych funkcji” – wyjaśnił Jens Werner, Portfolio Manager Business Communication w firmie Sennheiser.

Praktyczna elastyczność

TeamConnect Ceiling 2 to idealne rozwiązanie do średnich i dużych sal konferencyjnych, gdzie można go dyskretnie zamontować w suficie i zasilić przez Ethernet. W przypadku sal o większych rozmiarach lub nietypowych kształtach można połączyć kilka mikrofonów sufitowych, aby zapewnić optymalne pokrycie.

TeamConnect Ceiling 2 pozwala elastycznie wykorzystać przestrzeń w każdej sali: niepotrzebne są dodatkowe mikrofony i okablowanie, przestrzeń można zaaranżować w dowolny sposób, a uczestnicy mogą swobodnie chodzić po sali. Unikatowa, adaptacyjna technologia kształtowania wiązki opracowana przez firmę Sennheiser automatycznie śledzi głos mówiącego, umożliwiając naturalne wypowiadanie się – czy to w pozycji siedzącej, czy stojącej, czy podczas poruszania się po sali.

Macierz zawiera 28 wszechkierunkowych kapsuł mikrofonowych, dzięki czemu TeamConnect Ceiling 2 zapewnia doskonałą jakość dźwięku bez rozpraszających uwagę szumów tła. Poprawia to wrażenia zdalnych uczestników konferencji dzięki krystalicznie czystej mowie, która gwarantuje bezstresowe słuchanie i interakcję, a w rezultacie bardziej produktywne spotkania.

Łączność i zdalne zarządzanie

Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 imponuje elastycznością i prostotą. Zainstalowany mikrofon nie wymaga żadnej bieżącej konserwacji. Można go bezproblemowo zintegrować zarówno ze środowiskami analogowymi i cyfrowymi dzięki odpowiedniom złączom oraz możliwości zasilania przez Ethernet. TeamConnect Ceiling 2 jest wyposażony w dwa porty Dante do redundantnego działania i obsługuje oprogramowanie Dante Domain Manager, co pozwala na połączenie go z sieciami Dante.

Mikrofonem TeamConnect Ceiling 2 można sterować z poziomu aplikacji Sennheiser Control Cockpit, dostępnej na dowolnym urządzeniu za pośrednictwem przeglądarki. To oprogramowanie do cyfrowej obsługi sieciowych urządzeń Sennheiser pozwala na scentralizowane zarządzanie, zdalne konfigurowanie i monitorowanie wielu mikrofonów podłączonych do sieci.

W przypadku integracji z większymi systemami, integratorzy mogą wykorzystać otwarty protokół sterowania mediami (API) firmy Sennheiser, który pozwala na zdalne konfigurowanie, kontrolowanie i monitorowanie mikrofonów TeamConnect Ceiling 2. Mikrofon sufitowy jest na przykład w pełni zgodny z platformą sterowania Crestron.

Więcej szczegółów: https://en-us.sennheiser.com/tcc2


Sennheiser Control Cockpit 3.0.0: CYFRYZACJA PROCESÓW ZARZĄDZANIA SYSTEMAMI AUDIO-WIDEO

Na targach ISE firma Sennheiser zapowiedziała aktualizację oprogramowania Sennheiser Control Cockpit do zdalnego sterowania, monitorowania i konserwacji bezprzewodowych systemów mikrofonowych w instalacjach typu kampusowego. Nowa wersja 3.0.0, która będzie dostępna od połowy lutego, rozszerza funkcje oprogramowania o obsługę mikrofonu sufitowego TeamConnect Ceiling 2. Ponadto Sennheiser Control Cockpit będzie teraz obsługiwać nadajniki IEM ew G3 i G4, oferować dodatkowe ustawienia dla odbiorników mikrofonowych G3 i G4, a także będzie zawierać ulepszenia funkcjonalności.

Jako uniwersalne narzędzie do środowisk biznesowych i edukacyjnych, oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit zaprojektowano tak, aby znacznie uprościć codzienne procedury i pracę związaną z użytkowaniem mikrofonów bezprzewodowych w firmach lub na kampusach.

Managerowie IT mogą łatwo zarządzać mikrofonami pod kątem naładowania – albo wyszukać urządzenia z wyczerpanymi bateriami, albo ustawić wysyłanie powiadomień na swoje urządzenia mobilne. Oprogramowanie pomaga też w identyfikowaniu potencjalnych problemów, które mogą napotkać użytkownicy końcowi, pozwalając personelowi IT zdalnie sprawdzić stan każdego mikrofonu na kampusie lub w firmie.

Oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit 3.0.0 będzie można bezpłatnie pobrać pod adresem sennheiser.com/control-cockpit-software od 15 lutego.

Więcej szczegółów: https://en-us.sennheiser.com/control-cockpit-software

Dystrybucja: https://aplauzaudio.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here