Orange OMEC TELEPORT: Interfejs audio pod twoją nogą?

276

Interfejs audio pod twoją nogą? Czemu nie! Orange OMEC Teleport to karta dźwiękowa w postaci niewielkiej kostki gitarowej, którą bez problemu umieścicie w swoim pedalboardzie, a praca z cyfrowymi urządzeniami i mobilnymi aplikacjami muzycznymi stanie się banalnie prosta!

O potrzebie posiadania interfejsu audio nie trzeba przekonywać realizatorów dźwięku czy producentów muzycznych, jednak z muzykami bywa różnie. Sprawa jest oczywista, muzyk zajmuje się przede wszystkim muzyką. Poświęca swój czas na ćwiczenie, tworzenie, komponowanie i koncertowanie. Faktem jest jednak, że nowe technologie mogę jego pracę zdecydowanie usprawnić. Bez wątpienia takim rozwiązaniem jest miniaturowy interfejs audio (inaczej karta dźwiękowa) Orange OMEC TELEPORT, który wraz z dedykowanym darmowym oprogramowaniem AmpliTube CS Orange Edition, które powstało przy współpracy firmy IK Multimedia, może być świetnym rozwiązaniem do studia i na scenę dla muzyków wszelakiej maści.

Orange OMEC Teleport  to miniaturowy interfejs audio skrywający się pod postacią klasycznej gitarowej kostki. Mimo niewielkich rozmiarów, może być swoistym sercem naszego studyjnego czy scenicznego setupu. Wszystko to dzięki możliwości jednoczesnej współpracy z wieloma różnymi urządzeniami. Interfejs z jednym wejściem i dwoma wejściami audio pracujący maksymalnie w trybie 16 bit/48 kHz jest wyposażony w port USB2.0. Za jego pośrednictwem możemy podłączyć urządzenie do komputera (PC, Mac) czy tabletu lub smartfona (iOS, Android), a następnie chociażby przetwarzać sygnały analogowe z instrumentu przez odpowiednie aplikacje (w komplecie otrzymujemy m.in. AmpliTube CS Orange Edition). Możemy też nagrywać dźwięk, korzystając z odpowiedniego programu.

Poza wejściem, do którego podłączamy instrument (bezpośrednio lub wykorzystując łańcuch efektów podłogowych między gitarą a interfejsem), do dyspozycji mamy dwa wyjścia, dzięki czemu możemy przesyłać sygnał jednocześnie do wzmacniacza i miksera. OMEC Teleport wyposażono w przełącznik nożny i gniazdo dla wymaganego do pracy zewnętrznego zasilacza 9V.

Ile kosztuje taka przyjemność?

Niewiele! Orange OMEC TELEPORT to koszt ok. 400 zł, czyli tyle ile kosztuje najtańszy, klasyczny biurkowy, jedno- bądź dwukanałowy interfejs audio.

Firma Orange Amps zdecydowanie wie jak przygotować produkt, który będzie odpowiadał na potrzeby współczesnych gitarzystów. OMEC TELEPORT jest tego najlepszym przykładem, a możliwość bezproblemowego zaimplementowania go w pedalboardzie to dodatkowy atut. Warto jednak zaznaczyć, że jest to urządzenie, z dobrodziejstw którego skorzystają także inni muzycy jak wokaliści, klawiszowcy, DJ-e, a nawet perkusiści.

Więcej szczegółów
Producent: https://orangeamps.com
Dystrybutor: https://arcadeaudio.pl