Nowy Sibelius już dostępny!

0

Avid Sibelius, to aktualnie najbardziej zaawansowany program notacyjny dla muzyków od prawa do lewa, od solistów zaczynając, na kompozytorach kończąc. Sibelius podzielono na kilka wersji różniących się zaawansowaniem funkcji i oczywiście ceną. Więcej znajdziecie w poniższym tekście.

Avid Sibelius to zdecydowanie najbardziej zaawansowany program notacyjny na świecie.
Nowa wersja poszerza możliwości o nowej narzędzia usprawniając już istniejące.

Czytając specyfikację nowego Sibeliusa dostrzegamy kilka ważnych cech programu. Sibelius Ultimate (wcześniej po prostu Sibelius) oferuje zaawansowany zestaw narzędzi, umożliwiający pracę z nieograniczoną liczbą instrumentów i dostosowanie każdej notacji instrumentu do własnych potrzeb. Producent zapewnia, że możemy tworzyć wyrafinowane nuty dzięki rozszerzonemu zestawowi narzędzi. Nowy Sibelius, dzięki szerokiemu wachlarzowi funkcji optymalizacji, to również szybsza praca. Dzięki temu zadania wykonywane na nowym Sibeliusie mają stać się mniej wyczerpujące i dużo efektywniejsze.

Nowy Sibelius umożliwia również dzieleniem się swoim projektem z każdym kogo zaprosimy do jego odsłuchania lub przeglądania. Dzięki usłudze Avid Cloud Premium, projekt można łatwo zapisać i udostępnić innym osobom. Oczywiście Sibelius to również jego podstawowe funkcje takie jak współpraca za pośrednictwem MusicXML, drukowanie partytur i eksportowanie muzyki jako pliki MP3, MIDI lub dokument PDF.

Bardzo ciekawą funkcjonalnością i ostatnią, o której dziś napiszemy jest współpraca Sibeliusa z dwiema aplikacjami, które umożliwiają przekształcenie nagranej, wydrukowanej lub napisanej odręcznie muzyki w edytowalny zapis nutowy. Dzięki AudioScore Lite można wprowadzać nuty śpiewając lub grając na instrumencie przez mikrofon. Dzięki PhotoScore i NotateMe Lite można zamienić nuty drukowane lub w formatach PDF i JPEG na edytowalne partytury.

Cena?
Roczna subskrypcja Sibelius Ultimate wynosi 189 € przy płatności jednorazowej. Gdybyśmy jednak chcieli rozłożyć sobie to w formie abonamentowej, to miesięczna opłata wyniesie nas 18,25 €.

Oczywiście istnieją jeszcze inne opcje i wysokości opłat, ale to już musicie dopasować do własnych potrzeb, o czym informacje znajdziecie w poniższym linku.

Więcej szczegółów
Producent: https://shop.avid.com
Dystrybutor: https://www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here