Nowy przedwzmacniacz mikrofonowy Neumann V402!

1

Firma Neumann wreszcie pokazała swój najnowszy produkt! Poznajcie nowy, ręcznie wytwarzany w Niemczech dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy V402, który ma być dostępny już tego lala!

Po licznych zapowiedziach i spotach video, ujawniających kolejne szczegóły na temat szykowanej przez firmę niespodzianki, wszystko stało się jasne. Przed Wam Neumann V402, najnowsze dziecko w ofercie niemieckiego producenta, słynącego z najwyższej klasy mikrofonów. Po ubiegłorocznym debiucie słuchawek studyjnych Neumann NDH-20, które zresztą testowaliśmy, widać że marka otwiera się na szerokie pola produkcji studyjnej. Tym razem jednak postawiła na to w czym czuje i zna się najlepiej czyli sprzęt dedykowany mikrofonom.

Przedwzmacniacze to nie nowość w ofercie marki Neumann, już w latach 80-tych producent wytwarzał moduły przedwzmacniaczy mikrofonowych w tym legendarny model V 476 B. Więcej o modułowych konstrukcjach przeczytacie np. w artykule:

Konsoleta mikserska marki Neumann???

Teraz przyszedł czas na samodzielną konstrukcję. Neumann V 402 to najnowocześniejszy dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy ze zintegrowanym wzmacniaczem słuchawkowym klasy studyjnej. Jego hi-endowy, półprzewodnikowy i beztransformatorowy zespół obwodów został zaprojektowany z myślą o maksymalnej przejrzystości i czystości dźwięku. V 402 ma być oczywiście idealnym uzupełnieniem wszystkich mikrofonów Neumann.

Poza wejściami mikrofonowymi na pokładzie znajdziemy też wejścia instrumentalne także dla źródeł o wysokiej impedancji. Do tego oczywiście napięcie phantom +48V, filtr górnoprzepustowy 60 Hz, 20-decybelowy tłumik oraz odwrócenie polaryzacji sygnału, którego poziom prezentowany jest na 10-diodowym wskaźniku LED.

Zapraszamy do pierwszej oficjalnej prezentacji nowego przedwzmacniacza:

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj