Nowość! ZOOM R4 MultiTrak – wielościeżkowy rejestrator z technologią 32-Bit Float!

450
ZOOM-R4-MultiTrak

Rodzina wielościeżkowych rejestratorów z serii R rośnie w siłę! Po ubiegłorocznej premierze modelu R12 czas na kolejną niespodziankę od japońskiego ZOOM’a. Jest nim R4 MultiTrak, który choć mniejszy i bardziej kompaktowy ma coś czego nie mają starsi bracia…!

Chodzi oczywiście o znaną już z innych rejestratorów, jak chociażby z modeli ZOOM F2 i F3, czy nowej serii MicTrak, przełomową technologię 32-Bit Float! Przypomnijmy, że jest to najnowszy i najwyższy standard cyfrowej rejestracji dźwięku w 32-bitowej jakości zmiennoprzecinkowej (32-bit floating point), który dzięki znacznie większej rozpiętości dynamicznej niż dotychczasowe standardy 16 i 24-bit, pozwala między innymi uniknąć niepożądanych i nieprzewidzianych zniekształceń, a także znacząco wzmocnić w post produkcji zbyt cicho nagrany sygnał bez niekorzystnego wzrostu poziomu szumów. 

Czym zatem jest nowy, wielościeżkowy ZOOM R4 MultiTrak? Jest oczywiście najmłodszym i jednocześnie najmniejszym członkiem rodziny R. Przypomnijmy, że w ubiegły roku debiutował ZOOM R12, a dwa lata temu ZOOM R20, który mieliśmy okazję przetestować.

Co jednak najważniejsze to jest to pierwsze na świecie przenośne kompaktowe studio, obsługujące 32-bitową technologię nagrywania dźwięku Float. Zbudowany w oparciu na popularnej ręcznej i niezwykle kompaktowej konstrukcji, Zoom R4 ma zapewnić muzykom i autorom piosenek nowe, kuszące urządzenie mobilne do nakładania warstw ścieżek muzycznych, niezależnie od tego, czy nagrywasz demo, czy budujesz oryginalną melodię, z profesjonalną jakością dźwięku i co najważniejsze, to wszystko bez niepożądanych przetesterować, trzasków itp.

ZOOM-R4-MultiTrak

Urządzenie pozwala na obsługę czterech ścieżek, w tym unikalnej dedykowanej ścieżce “bounce track”. Wyposażono go w dwa wejścia combo XLR/TS, wbudowany mikrofon, sekcję rytmiczną z ponad 80 patternami perkusyjnymi oraz różnorodnym efektom ścieżki i efektami wejściowym, w tym symulacjom wzmacniaczy. Jest to bez wątpienia najbardziej kompaktowe i zasilane bateryjnie studio, które zabierzesz ze sobą wszędzie aby przechwycić i zarejestrować każdy twórczy pomysł muzyczny.

ZOOM R4 ma być dostępny w grudniu 2023, a sugerowana cena to ok 219 Euro.

ZOOM-R4

Główne cechy:

 • 4 ścieżki nagrywania + ścieżka Bounce do dodawania nieograniczonej liczby ścieżek
 • Podwójny układ AD z 32-bitową technologią nagrywania dźwięku (nigdy się nie zacina)
 • 2-INPUT (Combo Jack/xlr z zasilaniem Phantom) dla mikrofonów, gitar, instrumentów klawiszowych
 • Wyjście słuchawkowe stereo jack 3,5 mm do monitorowania
 • 4 suwaki do regulacji głośności każdej ścieżki
 • Wbudowany mikrofon Omni MIC do wysokiej jakości nagrywania otoczenia
 • 2-calowy kolorowy wyświetlacz LCD ułatwiający nawigację po interfejsie użytkownika
 • Sekcja EFFECT zawierająca EQ, Reverb, Delay i efekty gitarowe
 • Sekcja RHYTHM z wzorcami perkusyjnymi
 • Funkcja interfejsu audio USB z 32-bitowym zmiennym dźwiękiem
 • Gwint ¼” do montażu na statywach i innych akcesoriach.
 • Obsługa kart microSD o pojemności do 1 TB
 • Zasilanie 4 bateriami AA lub prądem zmiennym (opcjonalnie)

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.zoom-europe.com
Dystrybutor: www.sound-service.eu