Zoom MicTrak: najnowsza seria rejestratorów z technologią “32-Bit Float”!

599
Zoom-MicTrak-M2_M3_M4

Japońska firma Zoom, ogłosiła właśnie zupełnie nową serię rejestratorów MicTrak, składającą się z trzech modeli: M2 MicTrak, M3 MicTrak i M4 MicTrak. Każdy z nich łączy w sobie stereofoniczny mikrofon i najwyższy standard cyfrowej rejestracji dźwięku w 32-bitowej jakości zmiennoprzecinkowej tzw. “32-bit float”!

Czym jest najnowsza technologia 32-Bit Float? W skrócie… Technologia ta pozwala między innymi uniknąć niepożądanych i nieprzewidzianych zniekształceń, a także znacząco wzmocnić w post-produkcji zbyt cicho nagrany sygnał bez niekorzystnego wzrostu poziomu szumów. W urządzeniach oferujących ten rodzaj przetwarzania, nie trzeba nawet ręcznie ustawiać poziomu wzmocnienia sygnału wejściowego! Mieliśmy okazję już ją poznać przy okazji testu jednego z najbardziej kompaktowych i przenośnych rejestratorów na świecie ZOOM F2.

Teraz firma ZOOM postanawia zaimplementować tę technologię w najnowszą serię swoich rejestratorów MicTrak! Przyjrzyjmy się im bliżej…

ZOOM M2 MicTrak

ZOOM-M2_MicTrak

Zoom M2 MicTrak został zaprojektowany jak mikrofon ręczny, a dzięki zupełnie nowej konstrukcji kapsuły mikrofonowej X/Y i 32-bitowej technologii float, ma zapewnić doskonały dźwięk w jednym ujęciu. Wyjątkowe mikrofony stereo X/Y M2 z amortyzacją wraz ze specjalnie zaprojektowanym błyszczącym wykończeniem znacznie zmniejszają hałas związany z jego obsługą. M2 oferuje tryby nagrywania mono i stereo dla występów muzycznych i wywiadów. Wyświetlacz LCD umożliwia monitorowanie przebiegów w czasie rzeczywistym, a funkcja normalizacji oszczędza czas i usprawnia proces edycji.


Zoom M3 MicTrak

ZOOM-M3-MicTrak

Zoom M3 MicTrak jest pierwszym mikrofonem typu shotgun z 32-bitowym nagrywaniem Float co z pewnością da filmowcom możliwość ulepszenia treści dzięki najwyższemu aktualnie standardowi cyfrowej rejestracji dźwięku. Ten stereofoniczny mikrofon/rejestrator montowany do aparatu zarejestruje każdy niuans dźwiękowy. Dzięki mikrofonowi stereo MS można przełączać się między trybami mono i stereo z kątem nagrywania 90 stopni lub 120 stopni. Co więcej, M3 zawsze zapisuje plik Mid-Side RAW, dając ci elastyczność w dostosowywaniu szerokości stereo nagrania w postprodukcji. Dzięki wyjściu stereo 3,5 mm M3 możesz podłączyć i nagrać kopię zapasową dźwięku w aparacie, aby łatwiej zsynchronizować dźwięk z wideo.


Zoom M4 MicTrak

ZOOM-M4-MicTrak

Zoom M4 MicTrak to pierwszy przenośny 4-ścieżkowy rejestrator wyposażony w 32-bitowe nagrywanie zmiennoprzecinkowe i wbudowany generator kodu czasowego, dający filmowcom i muzykom wszystko, czego potrzebują. M4 oferuje 2 zewnętrzne wejścia XLR i wbudowany mikrofon stereofoniczny X/Y oraz nagrywa w 32-bitowym trybie zmiennoprzecinkowym, co pozwala uchwycić doskonały dźwięk w każdej sytuacji bez konieczności ustawiania wzmocnienia. M4 został zaprojektowany jako najcichszy ręczny rejestrator w historii. Jego unikalne, amortyzowane mikrofony X/Y i błyszczące wykończenie znacznie zmniejszają hałas podczas obsługi, zapewniając czysty i wyraźny dźwięk. Wbudowany generator kodu czasowego M4 z dokładnością 0,2 ppm, pozwala filmowcom na łatwą synchronizację dźwięku z wideo. Kolorowy wyświetlacz LCD M4 umożliwia monitorowanie kształtu fali w czasie rzeczywistym, a funkcja normalizacji oszczędza czas i usprawnia proces edycji.

Każdy z nowych rejestratorów serii MicTrak może być również używany jako 32-bitowy interfejs audio USB-C. Dystrybutor zapowiada, że nowe rejestratory trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu