NOWOŚĆ! RODECaster Pro II – idealne centrum sterowania dźwiękiem dla każdego twórcy!

0
RODECaster Pro II

Poznajcie najnowszy RODECaster Pro II, czyli urządzenie do produkcji audio dla streamerów, podcasterów, muzyków i twórców treści. Dzięki połączeniu rewolucyjnych funkcji z wysoką jakością dźwięku, łatwością obsługi i nieograniczonymi możliwościami dostosowywania go do własnych potrzeb jest on świetnym rozwiązaniem, jakiego twórcy potrzebują do nagrywania dźwięku.

Cofnijmy się na chwilę do grudnia 2018 roku, kiedy to RODE wypuściło na rynek pierwszą wersję RODECastera Pro – jedną z najważniejszych premier w historii marki. Był on, a w zasadzie nadal jest, w pełni zintegrowanym studiem do produkcji podcastów, które nie przypominało niczego, co firma wyprodukowała do tej pory. Dzięki połączeniu w jednej, łatwej w obsłudze konsolecie wszystkich elementów typowych dla profesjonalnego studia nadawczego umożliwia on dosłownie każdemu tworzenie dopracowanych, gotowych do emisji nagrań, nawet bez wcześniejszego doświadczenia w dziedzinie audio.

Po premierze RØDECastera Pro w nagłówkach pojawiało się określenie „przełomowy”, które potwierdzało to, że RØDE stworzyło coś zupełnie nowego, wyjątkowego i rewolucyjnego w każdym znaczeniu tego słowa. Tymczasem nastąpił prawdziwy boom na podcasty i z pomocą RØDECastera Pro nagrano mnóstwo programów na wiele tematów. 

Wreszcie nadszedł czas na RODECaster Pro II, który nie jest zwykłą ewolucją poprzednika. To zupełnie nowe urządzenie, które ma zrewolucjonizować pracę z audio wszystkim twórcom treści, streamerom, podcasterom, graczom i muzykom. Został on przebudowany od podstaw, aby zapewnić znacznie lepszą jakość dźwięku, możliwość pełnego dostosowania się do potrzeb każdego twórcy i zaoferować więcej opcji łączności z szerszą gamą urządzeń, co czyni go najbardziej wszechstronnym i najlepiej wyposażonym w funkcje rozwiązaniem do produkcji dźwięku na rynku.

Łatwe tworzenie treści

RØDECaster Pro II jest tak łatwy w użyciu, że każdy może w ciągu kilku sekund nagrywać profesjonalny dźwięk do swoich materiałów. Każdy element został starannie opracowany w celu uproszczenia procesu produkcji dźwięku, łącząc sprzęt studyjny o wartości dziesiątek tysięcy dolarów w jednej, łatwej w obsłudze konsolecie.

RODECaster Pro II

Zawsze wyjątkowa jakość dźwięku

Urządzenie oferuje niezrównany zestaw funkcji, dzięki którym każdy twórca zabrzmi wyjątkowo, z każdym naciśnięciem przycisku nagrywania. Od wysokiej jakości gniazd combo Neutrik i przełomowych przedwzmacniaczy Revolution, po studyjnej jakości przetwarzanie APHEX i innowacyjny edytor przetwarzania VoxLab – RØDECaster Pro II zapewnia wyjątkową jakość dźwięku dla każdego zastosowania nagraniowego. 

Nieskończone możliwości dostosowywania, niezrównana łączność 

Został skonstruowany w taki sposób, aby można było go dostosować do każdej kreatywnej wizji, pozwalając użytkownikom na stworzenie idealnej konfiguracji bez względu na rodzaj tworzonych treści. Wszystko, od padów SMART po mikser, można skonfigurować tak, aby odpowiadało każdej wizji. A dzięki niezrównanym opcjom łączności, które umożliwiają usprawnienie pracy i łatwiejszą niż kiedykolwiek integrację z innymi urządzeniami, jest to idealne centrum sterowania dźwiękiem dla każdego twórcy.

Najważniejsze cechy: 

 • W pełni zintegrowane studio produkcji dźwięku
 • Przedwzmacniacze Revolution Preamps™ o bardzo niskim poziomie szumów i dużym wzmocnieniu (-131,5 dBV EIN, 76dB wzmocnienia)
 • Cztery wysokiej jakości wejścia combo Neutrik® do podłączenia zarówno mikrofonów, jak i instrumentów, w tym gitar, basów i instrumentów klawiszowych
 • Dziewięć indywidualnie przypisywanych kanałów umożliwiających tworzenie spersonalizowanych konfiguracji miksera, z sześcioma fizycznymi faderami o jakości nadawczej i trzema faderami wirtualnymi
 • Osiem w pełni programowalnych padów SMART z ośmioma przełączanymi bankami (w sumie 64 działania) do wyzwalania dźwięku i efektów, działań miksera i MIDI, przełączania wizji i wielu innych funkcji
 • Wydajny czterordzeniowy silnik audio zapewnia niezrównaną moc obliczeniową– jest znacznie szybszy niż jakakolwiek inna dostępna na rynku konsoleta do tworzenia treści
 • Kolorowy kran dotykowy 5,5″ o wysokiej rozdzielczości z haptycznym sprzężeniem zwrotnym
 • Dotykowy enkoder ułatwia nawigację i zapewnia precyzyjną regulację parametrów
 • Dwa interfejsy USB-C umożliwiające jednoczesne podłączenie do dwóch komputerów i/lub urządzeń mobilnych
 • Zaawansowana łączność Bluetooth® umożliwiająca integrację połączeń telefonicznych i bezprzewodowe monitorowanie dźwięku 
 • Studyjnej jakości przetwarzanie dźwięku i wbudowane efekty, w tym legendarne APHEX® Aural Exciter™, Big Bottom™ i Compellor™, EQ, kompresja, pitch-shifter, efekty robota, pogłos, delay i inne.
 • Profesjonalnie dostosowane presety kanałów i edytor przetwarzania VoxLab™ zapewniający szybką i łatwą konfigurację 
 • Nagrywanie w trybie wielośladowym lub stereo na kartę microSD, nośnik USB lub komputer 
 • Cztery wysokiej jakości wyjścia słuchawkowe
 • Symetryczne wyjścia liniowe TRS 1/4″ 
 • Zapewnienie pełnej aktualizacji i stałego rozwijania dzięki regularnym aktualizacjom oprogramowania sprzętowego dostępnego dla wszystkich użytkowników

Urządzenie już można zamawiać w pre-orderze, a pierwsze wysyłki są zaplanowane na połowę czerwca 2022. Nie znamy jeszcze sugerowanej ceny na polskim rynku, ale w sieci pojawiają się ceny ok. 700 USD.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.rode.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj