16. Festiwal Młodych Talentów czeka na Wasze zgłoszenia!

264
Festiwal-Młodych-Talentów-–-Nowa-Energia-w-Szczecinie

Ruszył nabór zgłoszeń do 16 Edycji Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia w Szczecinie. Na uczestników czeka wiele atrakcji, a przesłuchania konkursowe odbędą się 30. września 2022 r.

Przez 15. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się blisko 4000 wykonawców z całego kraju. Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery.

Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.

KATARZYNA NOSOWSKA
KATARZYNA NOSOWSKA [FOTO: Marlena Bielińska/Kayax]

Przesłuchania konkursowe odbędą się 30. września 2022 r. w Szczecinie. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 1-go października, podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w zmodernizowanym Teatrze Letnim.

Zakwalifikowanych do finału poznamy online 1 sierpnia 2022 r. na kanale facebook Szczecińskiej Agencji Artystycznej,  wyniki zostaną także opublikowane na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl.

Finaliści będę mieli za zadanie przygotować własną aranżację utworu Heleny Majdaniec. Piosenka zostanie wylosowana dla każdego z nich, z puli 10 utworów Majdaniec. I ten utwór usłyszymy podczas przesłuchań konkursowych i finału FMT.

Nagrody w konkursie:

  • Na zdobywcę Grand Prix czeka wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu „My Name Is New” oraz związane z nim działania promocyjne i PR.
  • Nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix oraz po 2,5 tys. zł dla pozostałych dwóch wyróżnionych wykonawców.

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl