Neumann MT 48 niebawem dostępny w Polsce!

333
Neumann-MT-48

Mający niespełna dwa miesiące temu swoją premierę najnowszy i zarazem pierwszy interfejs audio w ofercie niemieckiego producenta Neumann niebawem będzie dostępny w Polsce! MT-48 to najwyższej jakości biurkowy interfejs audio dedykowany do profesjonalnego użytku w każdych warunkach i sytuacjach!

Neumann to jeden z czołowych światowych producentów sprzętu studyjnego, który na początku kwietnia 2023 ogłosił wprowadzenie na rynek swojego pierwszego interfejsu audio oznaczonego symbolem MT 48. Ten innowacyjny produkt jest bardzo ważnym kamieniem milowym w niemalże 100-letniej historii firmy: dzięki MT 48, stanowiącemu kolejny istotny element interakcji ze światem cyfrowym, portfolio firmy Neumann rozszerza się i wychodzi poza ofertę mikrofonów, głośników oraz słuchawek. W efekcie zapewnia referencyjną jakość Neumanna od wejścia do wyjścia sygnału audio.

Interfejs audio Neumann MT 48 jest pierwszym produktem zawierającym rozwiązania Merging Technologies. Ta szwajcarska marka jest znana wśród profesjonalistów audio dzięki swojej wiedzy eksperckiej w zakresie najwyższej jakości konwersji AD/DA oraz dźwięku sieciowego. Oparty na docenianym interfejsie audio Merging Anubis (który cały czas pozostaje w ofercie), model MT 48 posiada dodatkowe złącza USB oraz ADAT, a także nowy interfejs użytkownika, który został zoptymalizowany pod kątem maksymalnej łatwości obsługi urządzenia w zastosowaniach studyjnych i domowych.

Neumann MT 48

Oferując zakres dynamiki wynoszący 136 dB (A) oraz przedwzmacniacze mikrofonowe ze wzmocnieniem do 78 dB, MT48 ustanawia nowy standard jakości dźwięku. Dzięki temu ten interfejs może bez żadnych ograniczeń przechwytywać pełny potencjał dźwięku, jaki zapewniają najlepsze mikrofony.

MT 48 ma 4 wejścia analogowe oraz 8 analogowych kanałów wyjściowych (4 wyjścia stereo), z możliwością rozszerzenia ich z wykorzystaniem formatu ADAT (przełączanego na S/PDIF) i AES67. Dostępne jest też wejście/wyjście MIDI. Interfejs zawiera dwa niezwykle efektywne wzmacniacze słuchawkowe o bardzo niskiej impedancji wyjściowej, które pozwalają uzyskać najwyższy poziom wydajności dowolnych słuchawek.

Neumann MT 48

Wśród wbudowanych efektów DSP znajdziemy wyrafinowany korektor barwy, kompleksowe przetwarzanie dynamiki oraz pogłos. Dodatkowo, unikatowe dla MT 48 rozwiązanie Dual Output Technology pozwala użytkownikom równocześnie rejestrować sygnał pre-FX i post-FX (przed oraz po efektach). Cztery niezależne miksery, po jednym dla każdego wyjścia stereo, pozwalają na perfekcyjne monitowanie sygnałów i zapewniają odpowiednie wsparcie kreatywności podczas najbardziej inspirujących występów.

Intuicyjny interfejs z ekranem dotykowym pozwala użytkownikom z wyjątkową łatwością zmieniać poziomy miksowanych sygnałów, pozycje panoramy i inne parametry. Miksy monitorowania i wszystkie ustawienia można zmieniać bezpośrednio z poziomu urządzenia. Użytkownicy, którzy chcą sterować pracą MT 48 korzystając z komputera lub tabletu, mogą użyć aplikacji Remote Control App lub bazującego na przeglądarce internetowej oprogramowania Web Control.

„MT 48 dla firmy Neumann jest dużym krokiem naprzód. Łącząc doświadczenie Merging Technologies w zakresie konwersji AD/DA oraz dźwięku cyfrowego z dogłębną wiedzą firmy Neumann w dziedzinie mikrofonów i monitoringu, stworzyliśmy produkt, który jest naprawdę wyjątkowy pod względem jakości dźwięku, funkcjonalności i łatwości użytkowania.”

– powiedział menedżer portfolio Sebastian Schmitz

„Noszący miano legendarnego producenta mikrofonów, Neumann zawsze był synonimem doskonałości w technologii rejestrowania dźwięku. W ostatniej dekadzie pokazaliśmy też, że Neumann potrafi wnieść tę samą bezkompromisową jakość do głośników oraz słuchawek. MT 48 dopełnia idealny łańcuch sygnałowy: w końcu można cieszyć się jakością z sygnaturą Neumann od źródła dźwięku do ucha.”

dodaje Ralf Oehl, dyrektor generalny Neumann

Główne cechy:

  • Czołowe przetworniki AD/DA o niesamowitym zakresie dynamicznym
  • Intuicyjny interfejs użytkownika z ekranem dotykowym
  • DSP (korektor barwy, efekty dynamiczne, pogłos)
  • 4 niezależne miksery ze zintegrowaną komunikacją talkback
  • Łączność USB, MIDI, ADAT i AES67 

Jak informuje firma Aplauz Audio, dystrybutor marki Neumann w Polsce interfejs będzie dostępny na przełomie maja i czerwca w katalogowej cenie 9699 zł brutto.

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

Firma Georg Neumann GmbH, znana jako “Neumann.Berlin”, jest czołowym producentem mikrofonów studyjnych i twórcą takich legendarnych modeli jak U 47, M 49, U 67 i U 87. Od momentu założenia w 1928 roku firma zdobyła liczne międzynarodowe nagrody za innowacje technologiczne. Od 2010 r. Neumann.Berlin rozszerzyła swoją ofertę w zakresie przetworników elektroakustycznych, monitorów studyjnych, głównie do zastosowań telewizyjnych i radiowych, nagraniowych oraz produkcji audio. Georg Neumann GmbH jest częścią grupy Sennheiser od 1991 roku i jest reprezentowany na całym świecie przez sieć spółek zależnych Sennheiser i partnerów handlowych.

Zapraszamy także do cyklu video poradników, w których specjalista marki Neumann – Clemens Matznick – wyjaśnia szczegółowo możliwości nowego MT 48: