Najlepszy program typu DAW na świecie…?

1

Rok temu prezentowaliśmy listę dwudziestu, najpopularniejszych programów DAW dostępnych na rynku. Czy przez ten czas coś się zmieniło?

Zdecydowanie tak! O ile na rynku nadal królują te same programy DAW, to w ciągu ostatniego roku wiele z nich doczekało się dużych aktualizacji, a co za tym idzie komfortu pracy producentów muzycznych wszelakiej maści.

AKTUALIZACJA (27/11/2020): Mamy dla Was najnowszy przegląd programów DAW w 2020 roku. Szczegóły poniżej:

Najlepsze programy DAW w roku 2020

Czy jest ten jedyny, najlepszy i najwspanialszy, który dogodzi każdemu? Oczywiście nie ma. Za wyborem tego najbardziej optymalnego przemawia wiele składowych. Warto jednak wiedzieć w czym wybierać 🙂

DAW, to środowisko w którym odbywa się niemal cała produkcja muzyczna. Różnią się od siebie funkcjonalnością, wbudowanymi presetami, obsługą i interfejsem graficznym.
Niektórzy producenci muzyki tak bardzo przyzwyczajają się do wybranego lata temu oprogramowania, że nie wyobrażają sobie przesiadki na inny DAW. Wy natomiast możecie wybrać i zapoznać się z głównymi cechami oprogramowania, które może rzutować na efektywność pracy w domowym, czy też profesjonalnym studio nagraniowym.

Poniżej prezentujemy listę najciekawszych naszym zdaniem programów, które w ostatnim czasie doczekały się sporych aktualizacji i usprawnień. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że nie które z nich są płatne, inne darmowe, dostępne w różnych wersjach, niektóre także w j.polskim. Po bardziej szczegółowe informacja odsyłamy Was na dedykowane strony, do których linki znajdują się pod ich krótkimi opisami.

To oczywiście tylko część, które są najczęściej wybieranymi platformami do obróbki dźwięku. Zapraszamy także do naszego przeglądu sprzed roku: Przegląd najpopularniejszych programów typu DAW


PreSonus Studio One 4

PreSonus zaprezentował najnowszą odsłonę popularnego programu DAW, czyli rozbudowanego narzędzia do produkcji i miksu muzyki! Studio One 4 płynnie łączy sprawdzony model studia nagraniowego z nowoczesnym i skoncentrowanym na rytmie procesem produkcji muzycznej. Dostępny w polskojęzycznej wersji.

Więcej szczegółów: https://uptone.pl/studio/sprzet-studio/presonus-studio-one-4


Propellerhead Reason 10

REASON 10 to ostatnia odsłona tego popularnego programu typu DAW. Producent wypuścił właśnie najnowszą aktualizację ver. 10.2, dzięki której praca z nim będzie jeszcze szybsza i bardziej intuicyjna.

Więcej szczegółów: https://uptone.pl/studio/sprzet-studio/propellerhead-reason-10


Apple Logic Pro X

Logic Pro X to zaawansowana wersja aplikacji Logic na systemy MacOs. Oferuje szereg zaawansowanych narzędzi do profesjonalnej kompozycji, edycji i miksowania. Narzędzia te dostępne są w ramach nowoczesnego interfejsu, który zaprojektowano z myślą o potrzebach twórców i łatwym dostępie do zaawansowanych, potężnych funkcji.

Więcej szczegółów: https://www.apple.com/logic-pro-x


FL STUDIO 20

FL STUDIO to jeden z najpopularniejszych programów DAW na świecie! Jest to kompletne środowisko produkcji muzycznej. Wszystko czego potrzebujesz do komponowania, aranżowania, nagrywania, edytowania, miksowania i masteringu profesjonalnie brzmiącej muzyki w jednym pakiecie.

Więcej szczegółów: https://flstudio.com.pl


Avid Pro Tools

Avid Pro Tools to wysokiej klasy program do produkcji. Posiada narzędzia do produkcji, miksu czy masteringu, dzięki czemu można tworzyć praktycznie wszędzie i bez ograniczeń.

Więcej szczegółów: https://www.avid.com/pro-tools


Apple GarageBand

GarageBand to bardzo prosty program na Maca, by nawet bez muzycznego doświadczenia poznawać, grać, nagrywać, miksować i udostępniać doskonałą muzykę.

Więcej szczegółów: https://www.apple.com/pl/mac/garageband


REAPER

REAPER to potężne i nieustannie rozwijane wirtualne studio nagrań, umożliwiające nie tylko tworzenie muzyki, co również jej edycję, miksowanie, przetwarzanie i mastering.

Więcej szczegółów: https://www.dobreprogramy.pl/REAPER


Ableton LIVE 10

Ableton Live to program, który umożliwia tworzenie, produkowanie i wykonywanie utworów muzycznych. Charakteryzuje się intuicyjnym, choć bardzo rozbudowanym interfejsem użytkownika.

Więcej szczegółów: https://www.ableton.com/en/live


Renoise

Prostota i czytelność to atut programu ponieważ posiada bardzo dużo wszelkiego rodzaju funkcji. Możemy za jego pomocą komponować, edytować, nagrywać, przetwarzać muzykę. Oprócz wcześniej wspomnianego już patern editora, mamy do dyspozycji mikser, zaawansowany sampler, możliwość korzystania z VST oraz wsparcie midi.

Więcej szczegółów: https://uptone.pl/studio/sprzet-studio/renoise-daw

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj