PRS Archives – zaglądamy do małego muzeum PRS Guitars

0

Dziś zaglądamy do małego muzeum firmy PRS Guitars. Założyciel firmy, wraz z jednym ze swoich najbliższych współpracowników, pokazują nam dwa pierwsze modele wyprodukowane na początku powstania marki PRS Guitars

PRS #1 i #2. Oba modele wyróżnia to, że na tle dzisiejszych gitar produkowanych przez firmą są brzydkie jak Kryśka z hamburgerem w paszczy.
Jednak w przeciwieństwie do niej, brzmią jak perełki, co zapewne było kluczowym kryterium światowego sukcesu marki.

Firma PRS Guitars oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w 1985 roku. I muszę Wam powiedzieć, że gdzieś na początku lat ’90, jako jeszcze młody, choć nigdy piękny początkujący gitarzysta, widziałem gdzieś w północnej Polsce jeden czy dwa modele sprowadzone do sklepów muzycznych. Wtedy gitary z napisem PRS wydawały się jakimś dziwacznym wynalazkiem nie mogącym konkurować z instrumentami innych producentów. Zapewne wynikało to z małej dostępności informacji medialnych w naszym kraju.

Po latach, niezmiernie żałuję, że nie pokusiłem się na zakup jednej z nich, tym bardziej że w owym czasie gitary te nie należały do najdroższych. Ale cóż, czas minął, a Polak jak zwykle mądry po szkodzie.
Tak czy inaczej dziś firma PRS Guitars jest jednym z wiodących producentów instrumentów na świecie, a gitary spod znaku “Paul Reed Smith” należą do najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkach internetowych.
Dwa pierwsze modele charakteryzowały się przede wszystkim prostotą wykonania, dość słabą dokładnością szlifów i słabymi w odniesieniu do ówczesnej konkurencji parametrami.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam wyśmienitego seansu z archiwum PRS Guitars.

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here