Najlepszy kompaktowy interfejs audio roku 2021 to…

0
Najlepsze-interfejsy-audio-2021_uptone

W dobiegającym końca roku 2021 na rynku audio pojawiło się całkiem sporo nowych produktów, w tym wiele ciekawych interfejsów audio w kompaktowym, biurkowym formacie. Który z nich jest najlepszy?

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy prezentowaliśmy Wam wszystkie najważniejsze nowości, przypomnijmy więc pokrótce, jakie modele interfejsów audio mogą aktualnie walczyć o palmę pierwszeństwa w najniższej kategorii wagowej i cenowej oferującej profesjonalną jakość dźwięku:

Antelope-Audio-ZEN-GO_test_uptone

Antelope Audio Zen Go Synergy Core przebojem wdarł się na biurka domowych studiów, po raz pierwszy oferując pełen pakiet efektów przetwarzanych przez pokładowe DSP oraz dynamikę i jakość konwersji AD/DA znaną z droższych interfejsów tego producenta w stosunkowo przystępnej cenie, oscylującej w okolicach 2 tysięcy złotych.

Antelope-Audio-Zen-Q_uptone

Z kolei jego dwukrotnie droższy kuzyn Zen Q Synergy Core podwoił stawkę jeśli chodzi o ilość analogowych wejść i wyjść, dorzucając ponadto kolejnych 8 kanałów wejściowych w cyfrowym formacie ADAT. 

audient-iD4-iD14_uptone

Znane i lubiane modele Audient iD4 oraz Audient iD14 doczekały się w tym roku nowych, odświeżonych i udoskonalonych wersji „MkII“. Zmianie uległ nie tylko ich powierzchowny wygląd, ale – co ważniejsze – także komponenty wewnętrzne i co za tym idzie parametry techniczne: porty USB 3.0 w standardzie USB-C, wyższej klasy konwertery o lepszej dynamice, a także dodatkowe wyjście słuchawkowe i drugą parę wyjść liniowych dla modelu iD14 MkII. Biorąc pod uwagę już wcześniej wyjątkowo dobrą renomę tych interfejsów, teraz możemy się po nich spodziewać jeszcze lepszych osiągów!

Arturia-MiniFuse_uptone

Seria Arturia MiniFuse to kolejna ciekawa propozycja w zakresie małoformatowych interfejsów o przystępnej cenie i bardzo przyzwoitej jakości dźwięku. W dodatku mamy tu całkiem niezły wybór, jeśli chodzi o ilość oferowanych wejść i wyjść – od 1 do 4 wejść analogowych, 1 lub 2 wyjścia słuchawkowe oraz 1 lub 2 pary wyjść liniowych; a modele MiniFuse 2 i MiniFuse 4 mają do tego wbudowane wejście i wyjście MIDI. Wszystkie pracują na USB-C, a do tego mają wbudowany hub USB A, dzięki czemu można podłączyć do nich dodatkowy sprzęt! Każdy znajdzie wśród nich najbardziej odpowiedni dla siebie model, łącznie z wyborem wersji kolorystycznej: czarnej lub białej.

Black-Lion-Audio-Revolution-2x2

Black Lion Audio Revolution 2×2 to zupełnie nowy gracz na polskim rynku, a także pierwszy tego typu produkt w katalogu amerykańskiej firmy specjalizującej się jak dotąd w profesjonalnych modyfikacjach sprzętu innych, znanych producentów. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zebrane przez lata ulepszania innych urządzeń, Black Lion Audio w końcu postanowiło wypuścić własną odpowiedź na potrzeby wymagających użytkowników. Najważniejsze cechy Revolution 2×2 to wysokiej klasy preampy i konwertery, a także separowane elementy wewnętrzne dla uniknięcia zakłóceń z sieci i innych urządzeń. To zdecydowanie propozycja dla osób dbających o takie szczegóły.

Focusrite-clarettplus-4pre

Udoskonalone interfejsy Focusrite Clarett+ 2Pre oraz 4Pre mają jeszcze lepsze parametry od ich poprzedników z serii Clarett: większy o kilka ładnych dB zakres dynamiki na wyjściach, a także niższe zniekształcenia harmoniczne na wejściach oraz wyjściach słuchawkowych i liniowych. To oczywiście droższa alternatywa dla podstawowej i bardzo popularnej serii Scarlett, ale dzięki wyższej jakości dźwięku – a przy tym wciąż rozsądnej cenie – stanowi nie lada konkurencję dla pozostałych produktów z naszego zestawienia.

M-Track-Solo_Duo_uptone

M-Track Solo i M-Track Duo kontynuują dobrą passę wcześniejszych modeli spod znaku M-Audio, czyli marki należącej do firmy Avid, producenta oprogramowania Pro Tools i profesjonalnych systemów z nim współpracujących. W tym wypadku dostajemy dość podstawowe i proste w obsłudze narzędzia, ale spełniające wysokie standardy jakościowe, mające sprostać zawodowej renomie firmy-matki. W pakiecie otrzymamy zresztą także zestaw oprogramowania od Avid, dzięki któremu od razu możemy zacząć tworzyć nagrania na najwyższym poziomie.

UA Volt 276
UA Volt 276

Universal Audio niedawno wstrząsnęło rynkiem, ogłaszając premierę nie jednego, nie dwóch, ale aż pięciu (!) interfejsów audio z nowej serii Volt, będącej pierwszym zwrotem tego producenta w stronę tzw. segmentu budżetowego.

Dotychczas za najtańszy interfejs z logo UA, czyli Apollo Solo, trzeba było zapłacić co najmniej 3 tysiące złotych – a ceny modeli Volt zaczynają się od około 600, a kończą znacznie poniżej 2000 pln! Co prawda nie mamy tutaj co liczyć na pokładowe DSP do obsługi efektów UAD, ani preampy Unison znane z serii Apollo, ale oprócz cech podstawowych i obowiązkowych dla konkurencyjnych produktów z podobnej półki cenowej, wszystkie interfejsy Volt mają wbudowaną emulację lampowego przedwzmacniacza Universal Audio LA 610 (funkcja Vintage), a trzy wyższe modele Volt 176, 276 i 427 dodatkowo oferują funkcję kompresora o trzech różnych presetach, wzorowanego na słynnym układzie 1176.

Oto najciekawsze obecnie interfejsy audio przeznaczone nie tylko dla początkujących. Jeśli poszukujecie swojego pierwszego lub chcecie rozbudować swoją bazę sprzętową o nowy interfejs, warto zainteresować się jednym z nich. Który z nich jest dla Was najlepszym wyborem? Czy mieliście już okazję je wypróbować?

Więcej publikacji w kategorii Interfejsy Audio: TUTAJ

CZYTAJ TAKŻE:

Najlepsze interfejsy audio roku 2020!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj