MIDI – czy czeka nas wielka aktualizacja?

0

Wielka aktualizacja systemu MIDI dyskutowana była przynajmniej od kilku lat. Wszystko wskazuje na to, że prace, albo przynajmniej rozmowy na temat jednego z najpowszechniejszych języków komunikacji elektronicznej idą pełną parą. Teraz wszystko zależeć będzie od największych producentów sprzętu i oprogramowania muzycznego.

MIDI – Musical Instrument Digital Interface, to jeden z najpowszechniejszych na świecie systemów komunikacji elektronicznej. Standard ten stworzono w roku 1983 w celu ujednolicenia komunikacji cyfrowych syntezatorów.

Z przyjemnością słyszymy, że zarówno Ableton, jak i Native Instruments (wraz z kilkoma innymi firmami) dołączyły do ​​Stowarzyszenia Producentów MIDI (MIDI Manufacturers Association), aby współpracować z innymi programistami i producentami sprzętu, próbującymi rozszerzyć możliwości MIDI. Proponowane zmiany mają umożliwić nowe poziomy ekspresji, ułatwić konfigurację instrumentów elektronicznych, oraz zachęcić do korzystania z nich, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z urządzeniami MIDI 1.0.

Okaże się, kiedy i jak specyfikacja MIDI zostanie zaktualizowana, ale dobrze jest wiedzieć, że niektórzy z największych producentów w branży próbują dokonać tak potężnych zmian jak stworzenie MIDI 2.0

Jeśli interesuje Was temat, wejdźcie na stronę www.midi.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here