Michelle Gurevich w maju w Polsce

0

Michelle Gurevich po serii wyprzedanych koncertów wraca do Polski. Przepełnione fatalizmem i humorem sentymentalne ballady będzie można usłyszeć 23 maja w warszawskim Niebie.

Michelle Gurevich 9 listopada wydała znakomitą, piątą płytę, „Exciting Times”. Artystka, która wyprzedała dotychczas wszystkie koncerty w Polsce, przyjedzie 23 maja do warszawskiego Nieba, aby zaprezentować fanom najnowszy album i największe hity.


Koncert Michelle Gurevich odbędzie się 23 maja o godzinie 19:00 w klubie Niebo w Warszawie.

Bilety w cenie 79 zł dostępne będą od środy 21 listopada przez www.fource.pl, www.GoOut.pl, www.eventim.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletomat.pl i we wszystkich Empikach.

Informacji o koncercie szukajcie też na www.facebook.com/events/505998816477318.


Michelle Gurevich początkowo działała pod pseudonimem Chainawoman, jednak w 2016 roku zdecydowała się na zmianę i zaczęła występować pod własnym nazwiskiem.W swojej twórczości zręcznie manewruje pomiędzy motywami retro i zaskakującą szczerością, tworząc tragikomiczne, sentymentalne, a zarazem melodyjne piosenki. Kanadyjka łączy humor z realizmem w mroczne i intymne ballady okraszone fatalistycznymi i ciętymi tekstami. Jej muzyka przywołuje skojarzenia z Nico i Leonardem Cohenem, ale także z sowieckimi gwizdami, jak Anna Pugaczowa z głosem podobnym do Tanity Tikaram.

W muzyce Gurevich słychać dekadenckie, dramatyczne i poważne melodie zagrane na zabytkowych instrumentach, które interpretują doświadczenie wielkiej samotności, przy okazji łącząc się z głosem, który wydaje się być znajomy, jednak wyjątkowy na tle dziedzictwa europejskiego nurtu chanson. Michelle stworzyła niszę, która obejmuje wschodnioeuropejską diasporę, berlińską scenę queer i tych, którzy po prostu lubują się w melodramatycznych balladach w stylu Charlesa Aznavoura, Zeki Mueren, czy Lucio Dallego. Dzięki temu regularnie wyprzedaje koncerty w miastach takich, jak Stambuł, Warszawa, Berlin, czy Ateny.

Wszystkie albumy artystki zostały nagrane w ten sam „sypialniany” sposób utrzymując intymność i prostotę wyrazu. Michelle stworzyła jednak nowy gatunek oparty po części na stylowych elementach melodyjnych, ale przede wszystkim na celebracji fatalistycznego podejście do pisania muzyki.
Więcej o Michelle Gurevich na www.facebook.com/themichellegurevich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here