Martwy simpxon testuje klawiaturę Novation FLkey 49 [VIDEO]

329

Producent i realizator o pseudonimie martwy simpxon przetestował pełnowymiarową klawiaturę MIDI dedykowaną do współpracy z FL Studio, choć nie tylko… Zapraszamy do obszernej video-recenzji modelu Novation FLkey 49!

Przypomnijmy, że zarówno testowany FLkey 49 jak i FLkey 61 to, zaprezentowane w czerwcu tego roku, najnowsze klawiatury sterujące tej rodziny, które dołączyły już do znanych i lubianych modeli FLkey 37 i FLkey Mini. Szerzej na ich temat pisaliśmy: TUTAJ.

Novation-FLkey-49-FLkey-61

Nowe kontrolery to nie tylko więcej klawiszy ale także większe możliwości. W skrócie… Dzięki sekwencerowi krokowemu możecie szybko tworzyć bity. Tryb Scale i Chord pozwoli Wam na tworzenie inspirujących brzmień w błyskawicznym tempie. Do tego programowalne przyciski funkcyjne, suwaki czy enkodery pozwolą Wam na pełne skupienie się nad procesem twórczym i kontrolą produkcji w FL Studio bez potrzeby korzystania z myszy.

Tyle tytułem wstępu, a teraz zapraszamy do obiecanego testu:

A co powiedział o niej martwy simpxon?

„Podsumowanie – czy polecam kupić? Może najpierw taki sprzęt kosztuje – około 1200 zł, a wersja 61-klawiszowa jest jeszcze trochę droższa. Czy to jest dużo? Biorąc pod uwagę, że moje workflow zostało naprawdę mocno usprawnione, mimo tego, że FL studio jet bardzo intuicyjnym program, to możliwość wbijania perkusji na żywo, wgrywania melodyjek, sterowanie mikserem, channel rockiem, sterowanie pluginami i nagrywaniem tutaj pod ręką jest mega. Po prostu pomogło mi uwolnić więcej kreatywności.” 

Więcej szczegółów:
Producent: https://novationmusic.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl