Novation FLkey 37: klawiatura dedykowana do FL Studio! [TEST & VIDEO]

0

Zapraszamy Was do obejrzenia testu klawiatury sterującej Novation FLkey 37. Kontroler dedykowany do pracy z popularnym programem do produkcji muzyki – FL Studio – trafił na warsztat testowy Łukasza z kanału 24 Bity!

Novation FLkey 37 to debiutująca w ubiegłym roku 37-klawiszowa klawiatura MIDI dedykowana do współpracy z oprogramowaniem FL Studio. Łączy w sobie bezproblemową integrację i wydajność oferując wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia muzyki z tym programem. Warto dodać, że producent wypuści także mniejszą, 2-oktawową wersję FLkey Mini.

Novation-FLkey

Na pokładzie obu klawiatur znajdziemy dynamiczne pady, 8 potencjometrów do obsługi różnych parametrów, regulatory pitchbender, modulacji i sekcję transportu. Posiadają one także dodatkowe funkcje jak kontrola nad Channel rack, tryb Fixed Chord i User Chord, który pozwala grać własne akordy jednym palcem, czy tryb Scale Chord umożliwiający grę predefiniowanych akordów w ośmiu różnych skalach z pomocą padów FLkey. Zasilane są oczywiście z portu USB.

„Dla mnie to urządzenie wygląda jak żywcem wyjęte z klasycznego FL’a. (…) Kiedy zobaczyłem urządzenie to mówię – „wow! FL na żywo! (…) Po drugie integracja – naprawdę w znacznie przyjemniejszy sposób możemy dzięki temu urządzeniu pracować. Nieco ułatwia pracę i daje dużo frajdy. Dodatkowo ogólne możliwości i pracy z MIDI oraz note repeat.”

– komentuje Łukasz

Jak zatem wygląda to w praktyce w przypadku większego modelu FLkey 37? Zapraszamy do najnowszego materiału video:

Przy okazji przypominamy także test Maćka Polańskiego z kanału musoneo.com:

Więcej szczegółów:
Producent: https://novationmusic.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj