Marantz MPM1000U: mikrofon pojemnościowy USB na dobry początek!

1
Marantz MPM1000U
Marantz MPM1000U

Czasami potrzebujesz mniej niż ci się wydaje. Zaczynasz “zabawę” z homerecordingiem, a może tworzysz podcasty? Dziś przedstawiamy wam kolejny ciekawy i niedrogi mikrofon Marantz MPM1000U, który może być właśnie tym, czego potrzebujesz!

Jakiś czas temu pisaliśmy o modelu Marantz MPM2000U, o którym przeczytacie w artykule: https://uptone.pl/studio/sprzet-studio/nowa-pojemnosciowka-marantz-mpm-2000u-podlacz-i-nagrywaj

Dziś przedstawiamy Wam model Marantz MPM1000U, który choć jest dość tanim mikrofonem, to zapewnia niezłą jakość nagrań i dobrze radzi sobie z detalami. Dodatkowo posiada wbudowany sterownik, który umożliwia szybką wydajność plug and play USB na komputerach Mac i PC. Podłączasz pod komputer i używasz! Bez zbędnych konfiguracji.

Warto zapoznać się także z poniższym testem:

Sercem modelu Marantz MPM1000U jest 14-milimetrowa kapsuła elektretowa o kierunkowej charakterystyce kardioidalnej. Szerokie pasmo przenoszenia (20 – 17 000 Hz), wysoka czułość (-34dB ± 2dB (0dB = 1V / Pa @ 1kHz)) i szybka reakcja przejściowa powodują, że nagrywa on dźwięk wysokiej jakości i wiernie odtwarza każdy subtelny niuans wokalny lub lektorski, a wszystko to przy minimalnej ingerencji ze strony niepożądanego hałasu otoczenia.

Marantz MPM1000U oferuje studyjnej klasy konwersję  A/D na 48 kHz/16-bit, w połączeniu ze specyfikacją niskiego poziomu szumów (16 dBA) i stosunku sygnału do szumu (78 dB). A wszystko to w cenie ok. 250 zł!

Główne cechy:

  • Mikrofon pojemnościowy z wyjściem USB,
  • Idealny do nagrywania DAW lub aplikacji podcastingowych,
  • Rozszerzona charakterystyka częstotliwościowa i niski hałas własny,
  • Szybki konwerter analogowo-cyfrowy,
  • Dobrej jakości plastikowa konstrukcja.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.marantzpro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here