Legendarny Neumann M50 został włączony do TEC Hall of Fame!

121

Legendarny, pojemnościowy mikrofon lampowy Neumann M50 wprowadzony na rynek w 1950 roku został w tym roku przyjęty do technologicznej Galerii Sław! TECnology Hall of Fame to ogromne wyróżnienie przyznawane przez ponad 50 uznanych ekspertów w branży pro audio.

Założona w 2004 roku przez George’a Petersena, redaktora magazynu FOH i prezentowana od 2015 roku przez NAMM MUSEUM of Making Music, TECnology Hall of Fame honoruje i docenia produkty audio i innowacje, które wniosły znaczący wkład w postęp technologii audio. Produkty wprowadzane do Galerii Sław TECnology wybierane są przez grupę ponad 50 uznanych ekspertów audio, w tym autorów, pedagogów, inżynierów i innych profesjonalistów. Produkty lub innowacje muszą mieć co najmniej 10 lat, aby mogły zostać uwzględnione.

Thom-Salisbury

Nagrodę TEC Hall of Fame Award w imieniu firmy Neumann za legendarny mikrofon lampowy M50, którą w imieniu organizacji NAMM wręczył weteran mediów branżowych George Petersen, odebrał Thom Salisbury – Business Development Manager grupu Sennheiser.

„Neumann jest zaszczycony, że po raz kolejny znalazł się w TEC Hall of Fame. Od momentu wprowadzenia produktu na rynek w 1950 roku, M 50 odgrywa kluczową rolę w najlepszych orkiestrach na całym świecie dzięki dźwiękowej integralności i niezrównanemu charakterowi muzycznemu.”

– powiedział Ralf Oehl, Dyrektor Generalny Neumann

neumann-m50

Neumann M50 to lampowy mikrofon pojemnościowy o charakterystyce dookólnej, zaprojektowany z myślą o rejestrowaniu muzyki klasycznej. Bardzo szybko zyskał uznanie jako podstawowy mikrofon do nagrywania instrumentów dętych (zarówno blaszanych jak i drewnianych) oraz smyczkowych. Był też wykorzystywany w systemie Decca Tree. M50 charakteryzował się podbiciem wyższych częstotliwości (od 8 do 16 kHz) o około 6 dB.

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl