Mark Holcomb o swojej sygnaturze ze stajni PRS Guitars

0

PRS SE Mark Holcomb to gitara elektryczna, która pojawiła się na rynku kilka lat temu. Dziś mamy dla Was ciekawy materiał wideo przygotowany przez producenta, w którym sam gitarzysta opowiada o kulisach jej powstania. Zapraszamy do oglądania!

Mark Holcomb to gitarzysta znany głównie z zespołów Peryferia i Haunted Shores. W nowym, kilkuminutowym materiale wideo opowiada o początkach swojej znajomości z założyciele firmy PRS Guitars, Paulem Reed Smithem oraz o wspólnej pracy nad tytułową sygnaturą gitarową PRS SE Mark Holcomb. Jeśli zatem ciekawi Was, co wpłynęło na ostateczny kształt sygnowanego przez niego instrumentu zapraszamy do poniższego materiału wideo:

PRS SE Mark Holcomb to 6-strunowa gitara elektryczna, której korpus wykonano z mahoniu a top z klonu wzorzystego.  Charakteryzuje się profilem Shallow Violin, wklejaną klonową szyjką oraz hebanową podstrunnicą, na której umieszczono 24 progi Instrument posiada menzurę 25.5 cala. W gitarze zamontowano dwa humbuckery Seymour Duncan sygnowane przez Holcomba – Alpha i Omega. Model ten wyposażono ponadto w 3-pozycyjny przełącznik, pokrętła VOLUME i TONE (push-pull) oraz stały mostek ze strunami przeciąganymi przez korpus.

PRS-SE-Mark-Holcomb

„Dzięki mojemu sygnowanemu modelowi z serii SE udało nam się uchwycić wszystkie cechy charakterystyczne mojej gitary wyprodukowanej w stanie Maryland i przekształcić ją w bardziej przystępny cenowo instrument. Jest to niesamowicie wyjątkowa gitara, której używam zarówno na scenie jak i w studio.”

– Mark Holcomb, Peryferia

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj