L-ISA Studio: Przestrzenny dźwięk od L-Acoustics także w studiu!

278
L-Acoustics-L-ISA-Studio

System przestrzennego dźwięku immersyjnego L-ISA francuskiej firmy L-Acoustics, robiący furorę w instalacjach live [ZOBACZ TUTAJ], dostępny jest także dla studiów nagraniowych w formie aplikacji L-ISA Studio na komputery z systemem MacOS.

L-ISA Studio bazuje na tych samych algorytmach, co osławiony już rackowy procesor L-ISA znany realizatorom live – mało tego, ulepszenia i nowe możliwości wprowadzone w aplikacji znalazły także zastosowanie w wersji sprzętowej! Oprogramowanie L-ISA Studio w połączeniu z L-ISA Audio Bridge pozwala symulować przestrzenne położenie maksymalnie 96 obiektów audio, z których każdy określony jest 4 parametrami: PAN, WIDTH, DISTANCE i ELEVATION.

L-Acoustics_L-ISA_Studio

Do dyspozycji mamy 12 kanałów wyjściowych, umożliwiających miksowanie w różnych formatach i konfiguracjach głośników (od 5.1, przez 7.1.4, aż po 12.0), a binauralny engine pozwala na monitorowanie dźwięku przestrzennego także na słuchawkach – tutaj szczególnie rekomendowanym wyborem jest oczywiście model L-Acoustics Contour XO opracowany wspólnie z firmą JH Audio. 

L-Acoustics Contour XO
L-Acoustics Contour XO

L-ISA Studio jest kompatybilna z popularnymi programami DAW, m.in. Avid Pro Tools, Steinberg Nuendo, Ableton Live, Cockos Reaper, Apple Logic na komputerach stacjonarnych oraz przenośnych wyposażonych w system operacyjny MacOS. Oznacza to, że z dźwiękiem przestrzennym możemy na profesjonalnym poziomie pracować także w domowym studiu, a nawet mobilnie! Co równie istotne, L-ISA Studio pozwala na zapoznanie się z systemem dźwięku immersyjnego w warunkach domowych, przygotowanie sesji i zaimportowanie jej do systemu dźwięku immersyjnego L-ISA w sali koncertowej!

L-Acoustics_L-ISA_Studio_software

Indywidualna roczna licencja na program L-ISA Studio to koszt 290 EUR, a 3-miesięczna – 87 EUR. Jest też plan Enterprise dla firm, kosztujący 790 EUR za rok i 237 EUR za kwartał dla maksymalnie 5 użytkowników. L-Acoustics zapowiada wkrótce wprowadzenie subskrypcji miesięcznej w cenie 29 EUR (indywidualnie) i 79 EUR (Enterprise).

Chcesz zacząć korzystać z L-ISA Studio, koniecznie zobacz serię poradników wideo przygotowanych przez producenta:

Więcej szczegółów
Producent: https://www.l-acoustics.com
Dystrybutor: https://audioplus.pl