Jak przejąć pełną kontrolę nad swoim DAW-em? Dowiemy się tego już dziś o 20:00!

0

Gościem dzisiejszego odcinka programu Na Setkę będzie Przemek Mieszkowski, twórca aplikacji Metagrid i Metapad pozwalających na zdalne sterowanie funkcjami najpopularniejszych DAW-ów za pomocą urządzeń mobilnych.

Poruszanie się po rozbudowanych panelach sterowania nowoczesnych programów do edycji dźwięku i produkcji muzyki za pomocą myszki nie zawsze jest najbardziej optymalnym sposobem pracy. Z pomocą przychodzą skróty klawiaturowe, ale spamiętanie różnych kombinacji klawiszy od pewnego momentu nastręczać może coraz więcej trudności. 

Oczywiście są jeszcze sprzętowe kontrolery DAW komunikujące się z komputerem za pośrednictwem protokołu MIDI, ale i one miewają swoje ograniczenia – jednym z nich może być cena zakupu kolejnego specjalistycznego sprzętu. A gdyby tak wykorzystać w tym celu coś, co już mamy w domu?

Dokładnie takie rozwiązanie proponują aplikacje Metagrid na tablety iPad oraz Metapad na telefony iPhone, zamieniające te popularne urządzenia mobilne w zdalne kontrolery DAW. Z ich pomocą możemy nie tylko sterować poszczególnymi funkcjami oprogramowania muzycznego, ale też tworzyć własne zestawy dowolnie dobranych przycisków, a nawet makra wyzwalające szereg różnych komend w ustalonej kolejności.

Twórca tych aplikacji, czyli Przemek Mieszkowski z Metasystem, będzie gościem najnowszego odcinka muzycznego talk-show Na Setkę, który obejrzeć można na żywo dziś o godzinie 20:00 na YouTube:

Nagranie całej rozmowy będzie później dostępne na kanale Na Setkę do obejrzenia w dowolnym momencie – zachęcamy również do sprawdzenia poprzednich rozmów Krisa Górskiego i Grzegorza Stasiuka z przedstawicielami różnych gałęzi krajowej sceny muzycznej!

Więcej o Na Setkę: https://nasetke.pl/
Więcej o Metasystem: https://www.metasystem.io

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here