IsoAcoustics – poznaj historię i rozwiązania kanadyjskiej firmy!

0
IsoAcoustics_uptone

IsoAcoustics to kanadyjska firma założona przez Dave’a Morrisona i znana ze swoich innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie izolacji akustycznej. Jeśli chcecie wiedzieć co zainspirowało twórcę do stworzenia marki, to zapraszamy do poniższej publikacji!

Firma IsoAcoustics zdobyła uznanie w środowisku audiofilskim i profesjonalnego audio dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom, które pomagają uzyskać lepszą jakość dźwięku bez konieczności kosztownych modyfikacji akustycznych w pomieszczeniach. Jej produkty są wykorzystywane przez wielu muzyków, producentów muzycznych, inżynierów dźwięku oraz pasjonatów muzyki na całym świecie. A jak się to wszystko zaczęło?

Dave-Morrison-IsoAcoustics

IsoAcoustics tworzy produkty wibroizolacyjne dla branży audio od stycznia 2012 roku. Siłą napędową firmy jest Dave Morrison, który przez blisko 20 lat był ściśle zaangażowany w planowanie i budowę studiów radiowych i telewizyjnych w Canadian Broadcasting Corporation. Dave był częścią zespołu projektowego, który stanął przed wyzwaniem zbudowania największego na świecie centrum multimedialnego w Toronto, o powierzchni ponad 160 000 metrów kwadratowych. Sposobem na izolację budynku CBC od dźwięków i wibracji otoczenia było wykorzystanie 3000 podkładek izolacyjnych u jego podstawy. To stało się inspiracją do przeniesienia tej idei na mniejszą skalę – do studia! I tak można powiedzieć, powstało IsoAcoustics!

IsoAcoustics-ISO-L8R430W oparciu o opatentowane projekty, IsoAcoustics opracowało produkty dla profesjonalnych i domowych studiów, a także na potrzeby HiFi i rynku konsumenckiego oraz zastosowań live sound. Dystrybucja IsoAcoustics jest zorganizowana z oddzielnymi kanałami dla Pro Audio i Home Audio. W tym stosunkowo krótkim czasie IsoAcoustics szybko się rozwinęło i obecnie sprzedaje swoje produkty w ponad 60 krajach.

ISO-L8R155
ISO-L8R155

Pierwszym produktem marki, zaprezentowanym w 2012 roku na targach NAMM, był ISO-L8R155. Od tego momentu, do oferty producenta dołączyło wiele różnych typów izolatorów. Wśród nich znajdują się pojedyncze podkładki ISO-Puck, seria standów ISO pozwalających na ustawienie monitorów pod odpowiednim kątem, sceniczne izolatory Stage 1, a także akcesoria do montażu ściennego, czy sufitowego – V120, co w dobie Dolby Atmos sprawdza się wyśmienicie.

Standy IsoAcoustics zapewniają doskonałą izolację akustyczną i poprawiają brzmienie dowolnego głośnika, w tym monitorów studyjnych, domowych systemów audio i nagłośnienia. Skuteczność izolacji wynika z kształtu, grubości, twardości i właściwości zastosowanego materiału izolacyjnego oraz ze sposobu działania górnego i dolnego izolatora wraz z wewnętrzną wkładką do zarządzania drganiami.

IsoAcoustics

Izolatory kanadyjskiego producenta są kierunkowe i zaprojektowane w taki sposób, aby logo było skierowane w tym samym kierunku, co energia głośników. W rezultacie zarządzają energią na osi w przeciwieństwie do jednorodnych materiałów, które pozwalają głośnikom oscylować we wszystkich kierunkach. Ta metoda zarządzania energią zapewnia wysoki stopień wibroizolacji, większą klarowność dźwięku, skupienie i otwartość.

Produkty IsoAcoustics są zaprojektowane tak, aby łączyły się z podstawą głośnika i powierzchnią nośną, dzięki czemu energia jest skutecznie zarządzana przez wewnętrzne izolatory. Kształt izolatorów tworzy efekt przyssawki na gładkich powierzchniach lub zapewnia silny chwyt, jeśli powierzchnia jest teksturowana.

Szczegółowe informacje o technologii IsoAcoustics znajdziecie pod TYM LINKIEM.

IsoAcoustics-Mobile-AppW styczniu 2023 roku IsoAcoustics wypuściło swoją aplikację mobilną na systemy iOS i Android. To doskonałe źródło informacji o produktach marki, zapewniające szybki i łatwy dostęp do kreatora wyboru produktów tzw. „kalkulatora IsoAcoustics”. Pomaga on w dobraniu odpowiednich produktów do używanego systemu odsłuchowego. Prawidłowy dobór modelu izolatora do monitora, jest bowiem niezwykle istotny w kontekście zachowania jak największej efektywności wibroizolacji.

Aplikacja pozwala użytkownikom poznać funkcje i zalety opatentowanej technologii IsoAcoustics oraz być na bieżąco z najnowszymi informacjami od producenta.

Jeśli model nie znajduje się w bazie danych, użytkownicy mogą wybrać opcję „inny”, aby podać dane dotyczące głośnika lub komponentu, a Kreator na tej podstawie przedstawi rekomendację. Oprócz zaleceń aplikacja wyjaśnia również zalety każdego rozwiązania i określa rozmiar gwintu oraz wymagane adaptery, jeśli będą potrzebne w przypadku systemu IsoAcoustics V120 do montażu sufitowego lub ściennego.

IsoAcoustics-V120_uptone

Więcej szczegółów
Producent: https://isoacoustics.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj