Akai iMPC Pro 2 – aplikacja muzyczna na iPada

0

iMPC Pro 2 to najnowsza aplikacja muzyczna od Akai Professional i Retronyms, która ujrzała światło dzienne pod koniec 2017 roku, zdobywając coraz większą popularność wśród fanów urządzeń z systemem iOS.

Podobnie jak cała rodzina aplikacji iMPC tak i najnowsza inspirowana jest kultową serią samplerów MPC, tak więc głównym elementem interfejsu jest zestaw 16 wirtualnych padów, do których możemy przypisywać różne elementy.

Jednak iMPC Pro 2 to znacznie potężniejsze narzędzie! W raz z aplikacją do dyspozycji otrzymujemy 64-ścieżkowy rejestrator z prostym mikserem, EQ oraz wbudowanymi efektami (Reverb, Delay, Chorus i Flanger) mogący obsługiwać zarówno klipy audio jak i wirtualne instrumenty w formacie Audio Unit plug-in support, bibliotekę sampli i wiele więcej…

Dodatkowo wirtualna klawiatura, umożliwia sterowanie instrumentami AU. Posiada ona także funkcję ograniczenia zakres dostępnych dźwięków do jednej wybranej skali. Co ważne, podczas korzystania z klawiatury mamy także dostęp do całego panelu kontrolnego aktualnie używanej wtyczki.

Ciekawą funkcją jest Time Warp, która pozwala zmieniać prędkość odtwarzania klipów audio bez wpływu na wysokość dźwięku. Warto też wspomnieć o tym, iż iMPC Pro 2 obsługuje Ableton Link, co ułatwia synchronizowanie jej z wieloma innymi aplikacjami muzycznymi dostępnymi w App Store, a także programami dla systemów macOS i Windows.

Aplikacja iMPC Pro 2 dostępna jest wyłącznie na iPada, a jej koszt to 119,99 zł. Pobrać można ją oczywiście z App Store.

Więcej szczegółów:
Producent: www.akaipro.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here