#404DAY i historia niezwykle popularnego i potężnego samplera Roland SP-404!

0
Roland Sp-404SX FOTO: rvamag.com

Roland przyzwyczaił już nas do świętowania swojego sprzętu, którego symbol odpowiada konkretnemu dniu i miesiącowi w roku. Po TB-303TR-808TR-909 przyszedł czas na uznany i potężny sampler Roland SP-404, którego pojawienie się na rynku świętowaliśmy wczoraj!

Historia tego instrumentu sięga lat 90 ubiegłego stulecia. Legendarny już dziś model SP-404, powstał na bazie bardzo zaawansowanego jak na swoje czasy modelu SP-303, który z kolei bazował na bardzo popularnym w latach 90-tych, modelu SP-202 Dr. Sample pod marką BOSS.

Jak wspominają w poniższym filmie wielcy producenci i DJ, to były niesamowite czasy, pozbawione takich “luksów” jak social media czy YouTube. Każdy z nich spędzał mnóstwo czasu eksperymentując z brzmieniem, sprzętem, szukając, a nawet tworząc niesamowite instrumenty, na bazie których powstawały hity!

Przez prawie 15 lat od wprowadzenia modelu SP-404, producent stale rozwijał jego funkcjonalność ulepszając i usprawniając jego działanie i możliwości. Oczywiście ogromny wpływ na jego rozwój mieli sami użytkownicy. Cieszy zatem fakt, że producent potrafił wsłuchać się w ich potrzeby i stworzyć produkt prawie idealny w swojej kategorii.

Jeśli myślicie, że wszystko co dobre już przeminęło, bo oczywiście tego modelu możecie już szukać jedynie w serwisach aukcyjnych, to jesteście w błędzie. Roland wciąż kontynuuję jego produkcję. Przez jakiś czas występował w kolejnej wersji SP-404SX, a od ok. 3 lat znana jest jego aktualna wciąż wersja o symbolu SP-404A, czyli modelu, który zasila szeregi uznanej, docenianej i bardzo popularnej wśród producentów i DJów, serii produktów AIRA!

W sieci, bez problemu znajdziecie mnóstwo testów i opini, a większość informacji znajduje się także na stronie producenta, do której was odsyłamy!

Więcej szczegółów: https://www.roland.com/pl/products/sp-404

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here