Zapraszamy na Soundedit’20

0

Organizowany w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to jedna z nielicznych imprez, która nie poddała się niesprzyjającym okolicznościom “przyrody”. Wydarzenie odbędzie się już po raz dwunasty i jego hasłem przewodnim będzie tradycyjne „I Am The Sound”.

Soundedit to jedyna na świecie w pełni autorska impreza dedykowana jednej z najbardziej kreatywnych w chwili obecnej grup zawodowych, jakimi bez wątpienia są stojący nieco w cieniu gwiazd – producenci muzyczni. Ludzie odpowiedzialni za finalny efekt nagrań, jakich słuchamy na co dzień. W tym roku, organizatorzy imprezy zapraszają do Łodzi, ale nie tylko do Klubu Wytwórnia, który nadal będzie centrum festiwalowych wydarzeń. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit ’20 będzie aktywnie wzbogacał tkankę miejską, aby cała Łódź wybrzmiewała wyborną muzyką.

Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku imprezę odwiedzą producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań. Nie zabraknie więc oficjalnych oraz zakulisowych opowieści, które stanowią o charakterze i są podstawową wartością Festiwalu.

Soundedit ’20 odbywać się będzie w dniach 22 – 25 października.

Szczegóły na https://soundedit.pl/ oraz https://www.facebook.com/SoundeditFestival/.

Harmonogram imprezy znajdziecie poniżej:

22.10.2020 – Czwartek

  • 19:00 – Baasch  – Debich Studio, Radio Łódź

23.10.2020 – Piątek – Klub Wytwórnia

  • 18:00 – Rockowisko – Pamiętacie? – projekcja filmu TVP z Rockowiska 86, panel dyskusyjny i koncerty:
   Zed Kosmowsky i „Czarno-Białe Ślady” – Krzywański/Bończyk/Nowak grają Republikę.

24.10.2020 – Sobota  – Klub Wytwórnia

  • 18:30 – Soundedit Spotlight – koncert laureata
  • 19:00 – Anawa 2020 – Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Spięty, Kasai i VooVoo grają album „Anawa”.
  • 20:30 – gala wręczenia nagrody Człowieka ze Złotym Uchem
  • 21:00 – Marc Almond

25.10.2020 – Niedziela

  • 20:00 – Roger Eno – Debich Studio Radio Łódź 

Program warsztatów i wykładów: TBA

23.10.2020 – Piątek – Hotel DoubleTree by Hilton

24.10.2020 – Sobota – Hotel DoubleTree by Hilton
Klub Wytwórnia

Soundedit'19 Film

Tak w skrócie wyglądała 11. edycja Festiwalu Soundedit.Dziękujemy Łódzkie Centrum Wydarzeń, Promuje Łódzkie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, ZPAV, STOART – Związek Artystów Wykonawców i wszystkim naszym Partnerom! Wykonawcom: Moskwa, Blitzkrieg, Nitzer-Ebb.com, DAS IST DAF, ZAMILSKA, Misia Furtak, Mick Harvey, Stanisław Soyka, Craig Leon, Lady Pank, Apollos, Recyklofonia.Do zobaczenia za rok!Produkcja: Viewer FundacjaMuzyka: WERK

Opublikowany przez Soundedit Festival Sobota, 9 listopada 2019

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyć Soundedit Spotlight ’20.

Organizatorzy Festiwalu Soundedit od czterech już lat wspierają razem z Radiem Łódź nowe, rokujące projekty muzyczne. Stacja i Festiwal również w tym roku organizują serię mini koncertów w ramach cyklu Soundedit Spotlight. Artyści mają okazję wystąpić w doskonałym brzmieniowo Debich Studio w Radiu Łódź. W roku bieżącym koncerty odbędą się 16, 17 i 18 października. Wszystkie występy będą transmitowane na antenie stacji oraz online.

Koncerty z cyklu Soundedit Spotlight odbędą się w Radiu Łódź (ul. Narutowicza 130). Rozpoczną się o godz. 19:00 i potrwają do godz. 21:00, a pierwszego dnia do 22:00. Występy – łącznie siedem – będą w całości transmitowane na antenie stacji oraz online. Radio Łódź oraz Festiwal Soundedit zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu. Wejściówki będą rozdawane podczas codziennych programów stacji. Można również napisać na adres [email protected], by zgłosić swój udział w koncertach.

Radiosłuchacze, jak co roku, mogą głosować na ulubionych artystów. Wykonawca, który zwycięży otrzyma nagrodę „Spotlight”. Zostanie ona wręczona podczas Gali Festiwalu Soundedit 24 października w Klubie Wytwórnia. Platforma do głosowania ruszy niebawem na stronie www.radiolodz.pl.

Listę wykonawców Soundedit Spotlight znajdziecie na https://soundedit.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here